koncert

Koncert karnawałowy W krainie swingu i kantyleny

koncert

Koncert karnawałowy W krainie swingu i kantyleny

Koncert karnawałowy W krainie swingu i kantyleny - Bilety na koncert

Edward Czerny 100. rocznica urodzin - W krainie swingu i kantyleny

Anna Serafińska – głos Wojciech Groborz – bandleader, fortepian
Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie
Radomska Orkiestra Kameralna
Maciej Żółtowski
– dyrygent

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

Edward Czerny z ork. taneczną PRiTV
Edward Czerny z Orkiestrą Taneczną PRiTV

W wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją maestro Macieja Żółtowskiego i Big Bandu Akademii Muzycznej w Krakowie, z bandleaderem i pianistą jazzowym Wojciechem Groborzem zabrzmią beguiny, rumby, walce, cha–che, boogie, fokstroty Edwarda Czernego, ojca ery polskiego swingu z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych zeszłego stulecia. Wspaniale czująca swing Anna Serafinska, zaśpiewa szlagiery Pójdę wszędzie z tobą, Już północ, Motyle w sweterkach, Gdy ty się śmiejesz i in. napisane dla Ireny Santor, Danuty Rinn, Urszuli Dudziak i Violetty Villas - piosenkarek wypromowanych przez Edwarda Czernego w jego kultowych audycjach radiowych rozgłośni warszawskiej, przy których tańczyła cała Polska.

Nie zabraknie przepięknych melodii Waldteufla i Lehara w saksofonowych walcach z Radomską Orkiestrą Kameralną, żywiołowych improwizacji w parafrazie smyczkowej z big bandem Tańca z szablami, w fokstrotach Umarł Maciek i Karolinka oraz innych brawurowych utworów solistycznych w słynnych aranżacjach Czernego. Połączony 35-osobowy skład orkiestry kameralnej i big bandu poprowadzi maestro Maciej Żółtowski. Odbędzie się też konkurs wokalny na wykonanie w planowanych koncertach dziecięcego swing-fokstrotu Moja lala ma na imię Kasia z towarzyszeniem big bandu Akademii Muzycznej w Krakowie. W podarunku noworocznym dla radomskiej publicznosci Fundacja kompozytora, która jest współorganizatorem projektu, przygotowała wykonanie światowego standardu Edwarda Czernego Diabelski młyn (1955) do dziś niedoścignionego wzoru pierwszego bigbandowego bebopu w polskiej literaturze jazzowej, nagrodzonego w 1959 roku na Festiwalu Jazzowym w Nowym Jorku.

Program koncertu karnawałowego Edward Czerny - W krainie swingu i kantyleny obejmuje rozrywkową muzykę swingową z improwizacjami jazzowymi Edwarda Czernego z lat 1934 – 66, pisaną dla własnych przedwojennych orkiestr rewiowych Haus Metropol i Admiralspalast, utwory na mniejsze składy jazzowe Na huśtawce – solo na pięć saksofonów, miniatura Walzer Episode na głos solowy z fortepianem, wykonywany w popularnym Kakadu Bar w Berlinie, a także Walc angielski z 1945 roku na orkiestrę kameralną z big bandem oraz utwory powojenne m.in. Trzej weseli bracia utwór estradowy, w którym trzy puzony opowiadaja zabawne historie, Emanuela Kantylena – swing. Usłyszymy grane na całym świecie od przeszło pół wieku standardy jazzowe Molo Boogie, Kolorowa karuzela, skomponowane przez artystę dla własnego big bandu, popularnego pod nazwą Orkiestra Taneczna Polskiego Radia pod dyrekcją Edwarda Czernego, z którym nagrał setki przebojów z Urszulą Dudziak, Anną German, Ludmiłą Jakubczak, Kaliną Jedrusik, Haliną Kunicką, Marią Koterbską, Łucją Prus, Sławą Przybylską, Joanną Rawik, Reną Rolską, Ireną Santor, Violettą Villas, Andrzejem Dąbrowskim, Mieczysławem Foggiem, Januszem Gniatkowskim, Zbigniewwm Kurtyczem, Wojciechem Młynarskim, Jerzym Połomskim, Andrzejem Rosiewiczem, Zbigniewem Wodeckim i wielu innymi wykonawcami.

Bilety:

I strefa - bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł,
II strefa - bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł,
karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów 70 zł
Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Współorganizacja:

Fundacja im. Edwarda Eberharda Czernego

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert karnawałowy W krainie swingu i kantyleny

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert