Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

koncert

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Recital Justyny Bacz to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artystka od lat zafascynowana kulturą i językiem francuskim zabierze nas w podróż przez świat nieprzemijających utworów francuskich.
W programie koncertu znalazły się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych wykonawczyń - m. in. Particii Kaas czy Zaz.
Podczas koncertu usłyszymy m.in. słynne "Sous le ciel de Paris", "Et si tu n’existais pas", jak również motywy z filmów: "Un homme et une femme" czy "Love story".

Justyna Bacz zaśpiewa po francusku we własnej, oryginalnej interpretacji, a kilka piosenek zaprezentuje w polskich przekładach Jeremiego Przybory, Jerzego Menela, a także swoich własnych.
Ciepły, zmysłowy głos Artystki na tle wirtuozerskiego akompaniamentu, we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmi intrygująco... To piękna harmonia łącząca świeże spojrzenie na znane utwory z muzyczną tradycją piosenki francuskiej.
Dobór repertuaru, wrażliwość muzyczna oraz znakomity kontakt z publicznością sprawiają, że każdy koncert Justyny Bacz to wyjątkowe, artystyczne i emocjonalne przeżycie.
Występują:
Justyna Bacz - śpiew, gitara, scenariusz, Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje
Justyna Bacz - piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, laureatka szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu "Dni Georges’a Brassensa" w 2013 r.("Journées Georges Brassens"). W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. W 2020 r. otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia Les Amis de Georges za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa.
Nagrała osiem albumów głównie poświęconych piosence francuskiej, bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: "Tête-à-tête", "Brassens mon amour", "Empatik", "Francuska chanson française", "Dalida pieśń miłości", "Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin", "Femmes czyli kobiety", a w 2021 r. płytę z autorskimi polskimi piosenkami dla najmłodszych pt. "Justyna Bacz - dzieciom".
Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą, przez wiele lat związana była ze sceną "Piwnica na Wójtowskiej", współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.
"Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej."
Joanna Nojszewska "Klucz francuski"
MARIUSZ DUBRAWSKI - pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Autor muzyki teatralnej, oratoryjnej i rozrywkowej, kierownik muzyczny licznych w festiwali i programów telewizyjnych, przez blisko 10 lat był jest kierownikiem muzycznym zespołu Ireny Santor. Współpracuje z czołówką polskich wokalistów i instrumentalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz

Występ wysokiej klasy.
maciekwi6 05.12.2022 11:34
Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” Recital Justyny Bacz
Piła, 04.12.2022
RCK - Teatr Miejski

Polecane z kategorii koncert