Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

„O namiętnościach muzyką i słowem”

koncert

„O namiętnościach muzyką i słowem”

„O namiętnościach muzyką i słowem” - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
Opłata serwisowa za zakup biletu ONLINE 1 zł.

Założona i prowadzona od ponad 25 lat przez instruktora D.K.Kadr, muzyka i kompozytora Marka Żurawskiego. Tworzą ją wyjątkowi, niezwykle wrażliwi i zdolni uczestnicy zajęć nauki gry na pianinie.

„Laboratorium Dźwięku” to jedyny w Polsce i chyba na świecie zespół tego typu, muzycy wykonują utwory z podziałem na samodzielne głosy (jak dzieje się to w tradycyjnych orkiestrach), jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje na wskroś „współczesne” keyboardy. Bardzo chętnie łączy elektroniczne dźwięki z barwą akustycznych instrumentów czy głosem ludzkim.

W repertuarze zespołu znajdują się: utwory znanych kompozytorów muzyki klasycznej, jak: Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Charles Gounod, Aram Chaczaturian, Wolfgang Amadeusz Mozart, Siergiej Prokofiew, Arvo Pärt, Joseph Haydn, Leo Delibes, Anton Dvorak, a także współczesnych twórców, takich jak: Henry Mancini, Joe Garland, Phil Collins, Karl Jenkins,

Nie konkurują z prawdziwymi orkiestrami, znają bowiem ograniczenia i własne, i instrumentów. Olbrzymią satysfakcję sprawia im możliwość wspólnego muzykowania, aktywnego spędzania wolnego czasu i praktycznego poznawania oraz przeżywania arcydzieł muzyki poważnej. A gdy mogą podzielić się swoją pasją z innymi – radość z muzykowania jest kompletna.

Po koncercie zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z p. Ewą Kassalą – autorką jedynych na świecie trylogii o królowych egipskich i trylogii o silnych kobietach w Biblii.

Na stronach swoich powieści, Ewa Kassala przywołuje do życia najpotężniejsze kobiety jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku by dostawać to, czego chciały. Jej książki zdobywają również serca i umysły czytelników w językach hiszpańskim i angielskim.

W swoich pracach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Może iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii, doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się bohaterki.

Czytelnicy mogą dostrzec, że nawet najwięksi władcy musieli sprostać tym samym wyzwaniom co reszta ludzi i że potencjał wielkości drzemie w każdym z nas, zawsze gotów na to, by się zbudzić.

Oto przekaz, jaki Ewa Kassala zawiera w swoich książkach: Każdy z nas ma szansę, by stać się legendą. Czasem, jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to odważyć się postawić jeszcze jeden krok naprzód i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Czasem, tylko tyle potrzeba, by lśnić – tak jak władczynie minionych wieków.

Autorka odbyła długą podróż, by zebrać doświadczenia, które czynią jej książki tak magicznymi. Prowadziła programy telewizyjne, jest specjalistką do spraw równouprawnienia oraz autoprezentacji. Jest znana z działań społecznych, co potwierdzają nagrody, a wśród nich między innymi „Chapeau Bas”, „Bizneswoman Roku”, „Queen of Charity”, „Lady of the Decade” „Pierścień stulecia niepodległości RP”, „Szafirowa Róża” czy „Ekolaury”. Sprowadziła do Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy.

Najnowsze powieści to: „Królowa Saby”, „Maria Magdalena” i „Semiramida”. Trylogia ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf i została wydana także po angielsku i hiszpańsku.

Kontakt z autorką: dorota@post.pl

!UWAGA!
Szanowni Państwo,
W związku z epidemią COVID-19 we wszystkich przestrzeniach DK Kadr funkcjonujemy w reżimie sanitarnym: prosimy o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekowanie dłoni, trzymanie dystansu. Prosimy także wszystkich odwiedzających o wypełnianie oświadczeń o stanie zdrowia.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo dokumenty, z którymi zapoznanie się jest warunkiem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez DK KADR w czasie trwania stanu epidemii.
Prosimy o ich pobranie oraz – jeśli to wymagane – wydrukowanie i podpisanie odpowiednich oświadczeń. Oświadczenia znajdziecie również Państwo w naszej recepcji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „O namiętnościach muzyką i słowem”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert