Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur

koncert

Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur

Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Artur Orzech - znany dziennikarz muzyczny, prezenter telewizyjny i konferansjer poprowadzi sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji do występów w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. W pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy.

Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur - więcej informacji

Sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji zmierzy się w przepięknym amfiteatrze w Ostródzie w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. W pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy. Składający się z dwóch części koncert zawierać będzie najpopularniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe. Całe przedsięwzięcie dowiedzie, że muzyka klasyczna wcale nie musi być traktowana bardzo poważnie i może dostarczyć wszystkim rozrywki na najwyższym poziomie.

Skład

TENORZY
Aleksander Kruczek
Dawid Kwieciński
Sławomir Naborczyk
Mirosław Niewiadomski
Mariusz Adam Ruta
Nazar Tatsyshyn

SOPRANISTKI
Agnieszka Grabowska
Emilia Zielińska

oraz
Orkiestra Salonowa „Moderato”
pod batutą Orlina Bebenowa

PROWADZENIE KONCERTU
Artur Orzech

ORGANIZATOR
Impresariat P&M Sp. z o.o.
81-813 Sopot ul. Małopolska 46
kontakt: Marcin Kulwas – tel. 601 27 27 84

www.turniej-tenorow.pl
www.facebook.com/KoncertowyTurniejTenorow

Gospodarzem wieczoru będzie Artur Orzech – znany dziennikarz muzyczny (w przeszłości przez ponad 30 lat związany z Polskim Radiem, głównie Programem 3, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji), prezenter telewizyjny („Muzyczna Jedynka”, „Szansa na Sukces”, „Pytanie na Śniadanie”) oraz konferansjer (festiwale w Opolu i Sopocie). Prowadzi koncerty i gale w Mazowieckim Teatrze Muzycznym oraz w Filharmonii w Szczecinie. Elegancki, kompetentny, ale z dystansem i dyskretnym humorem.

Wykonawcy:

Aleksander Kruczek – pomysłodawca imprezy. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów – m.in. "Juventis Canti" na Słowacji, w Warszawie, Busku-Zdroju, Krakowie, Krynicy-Zdroju i Karlovych Varach (2019) oraz VI edycji telewizyjnej „Bitwy Tenorów na Róże” (2019).

Dawid Kwieciński - w 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi. W tym samym roku roku jako student debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim” Gioacchino Rossiniego. W 2018 roku rozpoczął współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Operą Bałtycką w Gdańsku. Aktualnie współpracuje z teatrami operowymi oraz filharmoniami na terenie kraju.

Sławomir Naborczyk – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Debiutował w 2011 r. rolą Basilia w „Weselu Figara” W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Laureat wielu konkursów wokalnych. Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva.

Mirosław Niewiadomski - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat II nagrody na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych w Poznaniu. Finalista Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju i Polsko-Niemieckich Konfrontacjach Wokalnych w Poznaniu. Występował na wszystkich scenach operetkowych, operowych i filharmonicznych w Polsce.

Mariusz Adam Ruta - śpiewak młodego pokolenia występujący na scenach operowych, operetkowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma teatrami muzycznymi i filharmoniami, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie i Kijowie (Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej). Brał udział w polskim projekcie "3 Tenorów" oraz w Festiwalu Mozartowskim w Warszawie.

Nazar Tatsyshyn – absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Założyciel i lider występującego na całym świecie zespołu tenorów „Leonvoci”. Jest solistą Filharmonii i Opery Narodowej we Lwowie. Uczestniczył w licznych konkursach, festiwalach i warsztatach wokalnych na Ukrainie i poza jej granicami, współpracując w wybitnymi reżyserami i dyrygentami całego świata.

Agnieszka Grabowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr hab. Patrycji Krzeszowskiej–Kubit. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych. Jej repertuar obejmuje nie tylko liczne arie operowe i operetkowe, ale również utwory muzyki oratoryjno - kantatowej oraz lirykę wokalną.

Emilia Zielińska - laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Była solistka Koncertu Bożonarodzeniowego w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Debiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi po czym została solistką Polskiej Opery Kameralnej, współpracownicą Teatru Narodowego Operetki w Kijowie oraz solistką licznych gali operetkowo-musicalowych, a także operowo-operetkowych.

Orlin Bebenow – dyrygent i kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent Orkiestry Salonowej „Moderato”. Prowadził też orkiestry w Koszalinie, Bydgoszczy, Perniku i Shumenie (Bułgaria), a obecnie jest związany z Operą Novą w Bydgoszczy. Jako juror zasiada w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest też laureatem kilku konkursów kompozytorskich.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur

Przepiękny koncert,wspaniali artyści,cudowne głosy,elegancja i nienaganna prezencja,wykonawców,bardzo dobra orkiestra towarzysząca wykonawcom.Perfekcyjny,kulturalny,jak zawsze Artur Orzech. To był przepiękny,uroczy wieczór.Dziękuję.
Władysława 16.08.2022 14:24
Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur
Ostróda, 14.08.2022
Amfiteatr
Wspaniały koncert. Znakomici soliści. Panowie tenorzy rewelacja, Panie sopranistki wisienka na torcie. Znakomity występ. Bardzo serdecznie polecam i z przyjemnością wybiorę się raz jeszcze.
Mariusz 15.08.2022 15:19
Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur
Ostróda, 14.08.2022
Amfiteatr
Fantastyczny koncert. Bardzo dobrze zorganizowany.
Małgorzata 15.08.2022 10:21
Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur
Ostróda, 14.08.2022
Amfiteatr
Wspaniały, wzruszający, pelen emocji występ. Niesamowici artyści.
Daria 15.08.2022 08:51
Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur
Ostróda, 14.08.2022
Amfiteatr

Polecane z kategorii koncert