Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Kornowicz/Mełech/Sudnik - trzech wspaniałych artystów na jednej scenie

koncert

Kornowicz/Mełech/Sudnik - trzech wspaniałych artystów na jednej scenie

Kornowicz/Mełech/Sudnik - trzech wspaniałych artystów na jednej scenie - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy na niecodzienny koncert - spotkanie bardzo różnych osobowości artystycznych, które opiszą dźwiękiem, zinterpretują muzycznie czas modernizmu i jego konsekwencje dla współczesnej muzyki i sztuki.

Jerzy Kornowicz, kompozytor, pianista, improwizator, pedagog, animator życia muzycznego, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej ,,Warszawska jesień”. Pisze na zamówienie festiwali, instytucji muzycznych oraz wykonawców z Polski i zagranicy. Jego utwory były prezentowane na festiwalu ,,Warszawska Jesień” i na wielu innych festiwalach m.in. w Middelburgu, Paryżu, Kijowie czy Nowym Jorku. Był jurorem w konkursach kompozytorskich m.in. im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Brał udział w powołaniu Europejskiego Forum Kompozytorów w Wiedniu oraz Europejskiego Porozumienia Kompozytorów i Autorów w Brukseli.

Piotr Mełech, klarnecista, artysta wizualny, improwizator, kompozytor, współtwórca wielu grup muzycznych takich jak Warsaw Improvisers Orchestra, Polski Piach, Śmierć i łzy. Wziął udział w wydaniu ponad 20 albumów. Współpracował m.in. takimi artystami, jak Michael Zerang, Mark Feldman, Fred Lonberg-Holm, Albert Steczkowski, Patryk Zakrocki, Mieczysław Litwiński. Prowadził cykl koncertów improwizowanych Triolowe Rozkłady Yazzdy oraz Jeden do Jeden.

Tadeusz Sudnik, reżyser dźwięku, kompozytor, performer, członek grupy Kawalerowie błotni, współpracował z Tomaszem Stańko (członek formacji Freelectronic), z wieloma muzykami polskimi i zagranicznymi m.in. z Sonny Sharrok, Gary Thomas, Krzysztof Knittel, Alina Mleczko, Adam Pierończyk, Zdzisław Piernik, Krzesimir Dębski. Przez kilkanaście lat pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia. Występował w niemal całej Europie i na wielu festiwalach m.in. w Berlinie, Montreux. Oprócz sal koncertowych, teatralnych i klubowych gra w bardzo różnych przestrzeniach np. w lasach, fabrykach.

04.11.2022, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1a.
Bilety 30 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kornowicz/Mełech/Sudnik - trzech wspaniałych artystów na jednej scenie

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert