Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Krakowsko - warszawski pojedynek na instrumenty i słowa

koncert

Krakowsko - warszawski pojedynek na instrumenty i słowa

Krakowsko - warszawski pojedynek na instrumenty i słowa - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Krakowsko - warszawski pojedynek na instrumenty i słowa: Świetliki vs Pablopavo i Ludziki

Już w październiku grupa poety z Krakowa spotka się z zespołem prozaika z Warszawy.
Nie wiemy co wydarzy się podczas koncertów. Piosenki usłyszą Państwo na pewno. Co poza tym? Czy dojdzie do przepychanek- bardziej słownych niż fizycznych? Nie wie nikt. Przekonamy się wspólnie 14 i 15 października. Zapraszamy! Najlepiej na oba koncerty. Inaczej usłyszą państwo tylko połowę uszczypliwości. Uczestnictwo w obu koncertach zapewni Państwu pełne doświadczenie!

ŚWIETLIKI
Świetliki - zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu Trupa Wertera Utrata w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie "nowej", piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu. Przyszłość pokazała, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre, miła sercu członków zespołu, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando), ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.

PABLOPAVO I LUDZIKI
Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.
W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany “Telehon”. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – “10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album “Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR, zktórej pochodzi przebojowa “Dancingowa Piosenka Miłosna” W drugiej połowie 2014 roku wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny pt. TYLKO. Uwieńczeniem roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii “Muzyka Popularna”. Płyta “Ladinola” z roku 2017 jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy. Wydany w 2018 album "MARGINAL" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Rok 2019 również obfitował w niebanalne rozwiązania. Do życia powołany został Naprawdę Duży Zespół. Stworzony materiał postanawiają zaprezentować światu bez większych zapowiedzi, ale za to od razu w realiach festiwalowych. Z początkiem 2020 roku materiał nagrany z Naprawdę Dużym Zespołem został zarejestrowany i ukazały się ‘’Wszystkie Nerwowe Piosenki’’. Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Krakowsko - warszawski pojedynek na instrumenty i słowa

Występ mojego ulubionego polskiego Artysty, więc obiektywna zbyt nie będę. Bawiłam się doskonale (pośród stojących fanów) i nie będę narzekać na akustyka pomieszczenia, bo pewnie ono już tak ma (byłam po raz pierwszy w Starym Klasztorze). No tak, poznański CK Zamek wyróżnia się na plus pod tym względem. Tym niemniej, zakładając, że prawdziwy fan zna teksty z płyt/neta, to gitara gra...
Margot 23.10.2021 20:46
Fantastyczny artysta i koncert
Pablito 20.10.2021 00:20
Bardzo dobry koncert w klimatycznej atmosferze Starego Klasztoru. Lider zespołu piosenki przeplatał swoją nawijką, jest też w końcu wziętym pisarzem, ujęło mnie, że wspomniał zmarłego niedawno Piotra Bratkowskiego. Brak kompletu gwiazdek za nieuwzględnienie w programie kilku moich ulubionych utworów, w tym "Świateł na statku".
Andy 16.10.2021 17:58
Zespół jak zwykle w formie, klimatyczny występ. Materiał głównie z dwóch ostatnich płyt, ale broni się na żywo. Lekkie zastrzeżenia do nagłośnienia, wokal trochę "przykryty" instrumentami. Dobry koncert, zostanie w pamięci
Toffik 15.10.2021 18:47
Świetnie.
Kudan 15.10.2021 08:27

Polecane z kategorii koncert