koncert

Krystyna Prońko

koncert

Krystyna Prońko

Krystyna Prońko - Bilety na koncert

Krystyna Prońko - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej piosenki, znakomita wokalistka jazzowa w koncercie "Małe tęsknoty"!
Jazzujący, kameralny, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem koncert, w którym obok piosenek jazzowych takich jak - "God Bless The Child", "Mood Indigo", "Girl From Ipanema", "I Got Rythm", "Autumn Leaves" znajdują się również polskie piosenki jazzowe, m.in.: walczyk z filmu "Halo Szpicbródka", "Biedna", "Szeptem".
Program koncertu wypełniają także takie hity jak "Jesteś lekiem na całe zło", "Małe tęsknoty” czy "Niech moje serce kołysze ciebie do snu", a także piosenki z nowego repertuaru Artystki.
Artystka wystąpi z towarzyszeniem Przemysława Raminiaka.

Krystyna Prońko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Pracę artystyczną rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks”. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r.
W 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Potem zaczęła współpracować, również w chórkach, ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami - głównie na trasach zagranicznych do ówczesnego Związku Radzieckiego.
Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współpracę z Januszem Komanem i zespołem Koman Band. Dokonała kilku nagrań z orkiestrą Big Band Guntera Golasha w Berlinie. W kraju stale współpracowała z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie. W latach 1987-1989 ściśle współpracowała z Orkiestrą Big Band Gustawa Broma.
Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree, a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych w tym w USA, Szwecji i licznych krajach Bloku Wschodniego.
W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal Gloria Artis.
W swym dorobku ma niezapomniane polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Z równą łatwością śpiewa pop, jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie o określenie wykonywanego przez siebie gatunku muzycznego, odpowiedziała: ”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to stylem <<jazzy>> (nie mylić z jazz’em) Krystyny Prońko.”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krystyna Prońko

Pani Krystyna jak za dawnych lat, głos bez zmian i dawne hity oczekiwane przez publiczność + standardy i nowości. Wieczór przyjemny dla ucha.
Super koncert, Krystyna Prońko jak zawsze wspaniała, aż chciałoby się więcej. Mały problem z nagłośnieniem, ale występ rekompensował wszystko.
Świetny koncert, magnetyzujacy! Pani Krystyna w niebywalej formie muzycznej, dobrze się bawi na scenie i czaruje widzów. Niebywala gratka dla fanow jazzu i nie tylko. Serdecznie polecam!
Krysia jest BOSKA!! Świetny koncert!
Krystyna Prońko rewelacyjna jak zawsze, klasa sama w sobie!
fantastyczny koncert klasyka zawsze wiedzialem ze jest swietna ale po raz pierwszy przekonalem sie na zywo
Wspaniały koncert!!! Te młode sikorki powinny się uczyć od Pani Krystyny i nabrać pokory.
Pomimo upływu czasu głos pozostał ten sam ,siła ,emocje.....Wspaniały koncert ,który poruszył serce .Dziękuję
Magiczny głos, magiczna osobowość, niezwykły klimat.
Niestety , to już nie ten głos . Kilka piosenek było dobrych. Z wielkim żalem pisze te recenzje.

Polecane z kategorii koncert