koncert

Krzesimir Dębski & String Connection

koncert

Krzesimir Dębski & String Connection

Krzesimir Dębski & String Connection - Bilety na koncert

W jesiennej ramówce Amfiteatru nie mogło zabraknąć jazzowego akcentu. I to jakiego!
26 października zapraszamy w gościnne i piękne mury Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na koncert Krzesimira Dębskiego z zespołem String Connection!

String Connection to najważniejszy polski zespół jazzowy lat 80. Grupa stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”. Cieszyła się popularnością porównywalną z polskimi gwiazdami rocka, była także naszym muzycznym „towarem eksportowym”. Zespół założyli w 1981 r. trzej byli muzycy grupy Warsztat – skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel – którzy zaprosili do współpracy pianistę Janusza Skowrona.

Mniej więcej rok później ukonstytuował się najbardziej znany skład zespołu, który pretendował do miana supergrupy: K. Dębski, J. Skowron, K. Przybyłowicz plus saksofonista Andrzej Olejniczak (ex-Extra Ball i Sun Ship) i basista Krzysztof Ścierański (ex-Laboratorium i Air Condition). Późniejsze roszady personalne (grał z nimi m.in. pianista Andrzej Jagodziński i perkusista Zbigniew Lewandowski) w niczym nie osłabiły pozycji zespołu, który regularnie występował na wszystkich ważnych festiwalach jazzowych w Polsce (Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą) oraz za granicą (Norymberga, Berlin Zachodni, Leverkusen, Hamburg, Paryż, Getxo, Bruksela, Haga, Konsberg, Helsinki, Praha, Bratysława, Le Mans, Debreczyn).

Koncertowali USA i Kanadzie, zagrali też dwie duże trasy po Związku Radzieckim. Nagrali dziewięć płyt, w tym dwie na Zachodzie. Magazyn „Jazz Forum” dwukrotnie (1983 i 1984) uznał ich za najlepszą jazzową grupę roku. Chociaż zespół zawiesił działalność pod koniec lat 80., co kilka lat reaktywował się, zwykle w kompletnym składzie, i grywał koncerty. W 2012 r. wydał płytę z nowymi utworami. Oprócz kompozycji Dębskiego znalazły się na niej również utwory Olejniczaka (El Juguete) i Ścierańskiego (Obsession).

Data i miejsce:
26 października 2019
godz. 18.00

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga,
ul. 25 Czerwca 70, Radom

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krzesimir Dębski & String Connection

Bardzo dobrze się tego słuchało
Koncert super, ale tym razem publiczność zawiodła!!!!!miałam okazję się,więc obok dwóch gości popijajacych flaszeczke na sali, żenada i wstyd!!!
Wspaniali muzycy, świetny koncert na najwyższym poziomie!
Super muzycy i super muzyka
Fantastyczny koncert. Panowie zachwycają nieustanną formą muzyczną. I nie ważne, że niektórzy celebryci spali podczas koncertu. Mają czego żałować.
Koncert bez Janusza Skowrona oczywiście płytszy muzycznie co jest oczywiste. Z tych powodów - obsługi keyboardu- przez Krzesimira Dębskiego - partie grane przez niego na skrzypcach marginalne chociaż najciekawsze i na wysokim poziomie improwizacyjnym.Dosyć monotonny repertuar, Zespół z upływem czasu "rozkręcał sie " wobec czego prefinał fantastyczny zwłaszcza partie basu w konwencji swingowej "walking lines", także foxtrot ujmujący rytmem. Mimo dorzałości muzyków, wszyscy w formie, lepsi, dojrzalsi- jak dobre wino. Zmysł słuchu niewątpliwie zorgazmowany.
Koncert był opóźniony. Wykonawcy się spóźnili a potem była próba. Publika kisila się u dusiła pod drzwiami. Jest problem z nagłośnieniem tej sali. Klawisze charczaly. Akustyka może i super, ale nagłośnienie leżało. Sam koncert bardzo ładny mimo przeciwności losu.
Dziękuje za możliwość udziału w przedmiotowym wydarzeniu,odbyła się bez problemów .
koncert nieprzygotowany pod względem dźwiękowym, trzeszcząca kolumna, przesterowany i za głośny saksofon, aż szkoda bo muzyka i sala doskonała
wieczór pełen wrażeń, szkoda że za mało płyt było.
Jolanta.stus@gmail.com
Koncert w Radomiu wspaniały! Cały zespół w fantastycznej formie. Uczta dla miłośników jazzu i nie tylko. Oby do zobaczenia wkrótce.
Super. Więcej jazzowych imprez w Radomiu. Sala full
Koncert bardzo ciekawy, energetyczny, na dużej sali koncertowej a jednak muzycy sprawili, że czułem się jak na kameralnym spotkaniu wśród znajomych. Bardzo dobra akustyka sali. Jedyny minus to duszna sala. Nowoczesny obiekt powinien być lepiej wentylowany lub klimatyzowany. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy.
Bard,o udany koncert.Muzycy w świetnej formie.

Polecane z kategorii koncert