koncert

Krzysztof Puma Piasecki / Józef Skrzek - STORIES

koncert

Krzysztof Puma Piasecki / Józef Skrzek - STORIES

Krzysztof Puma Piasecki / Józef Skrzek - STORIES - Bilety na koncert

8 kwietnia godz. 18.00

Koncert w DK STRZECHA będzie promował najnowszy album, efekt współpracy KRZSZTOFA PUMY PIASECKIEGO oraz JÓZEFA SKRZEKA pt. STORIES.

,,Spotkanie wirtuozów – tak można określić najnowszą, wspólną produkcję Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka. Lider legendarnego zespołu SBB i jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych połączyli siły na albumie „Stories”. Tytuł trafiony, bo każda kompozycja opowiada dźwiękiem jakąś historię.

Monumentalne, dwupłytowe wydawnictwo to efekt uruchomienia kreatywnego potencjału muzyków, którzy od lat darzą się szacunkiem i świetnie rozumieją. Podobne projekty zdarzały się już w historii muzyki, by przypomnieć chociaż współpracę Jeffa Becka i Jana Hammera, czy Pata Metheny’ego i Lyle Maysa. Echa tych dokonań słychać na płycie Skrzeka i Pumy, co jest najlepszą rekomendacją.

Pierwszy krążek zdecydowanie cięższy brzmieniowo, ostrzejszy, miejscami drapieżny. Drugi jest bardziej stonowany i melancholijny. Właściwie muzyczny pejzaż z kilkoma pięknymi motywami wokalnymi Skrzeka. Gitara Pumy ma w sobie przestrzeń i delikatność. Z pewnością, to jedna z ciekawszych płyt na polskim rynku jazzowym w tym sezonie, a nadchodząca jesień będzie sprzyjała jej odbiorowi zarówno w klubach muzycznych jak i w domowym zaciszu’’.

(Tomasz Bazan, Szef Muzyczny Radia Opole)

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krzysztof Puma Piasecki / Józef Skrzek - STORIES

Znakomite mocne granie
Bardzo dobry koncert. Pełny profesjonalizm artystów przez duże A. Oby więcej takich koncertów w Raciborzu.

Polecane z kategorii koncert