koncert Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski - Złoto

koncert Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski - Złoto

Krzysztof Zalewski - Złoto - Bilety na koncert

Potrzeba matką wynalazków. Oraz – jak się okazuje – najlepszą muzą. Bo w pewnym sensie nowy album Krzysztofa Zalewskiego zrodził się z potrzeby: jak najczęstszego kontaktu z publicznością. Promując swój poprzedni album – „Zelig” – wokalista chciał grać jak najczęściej, wszędzie, dla wszystkich. Jedna trasa z zespołem, druga... szło świetnie, ale okazało się, że koledzy nie zawsze mogą, albo że nie w każdym miejscu da się zmieścić pełny skład. Zaczął więc koncertować solo i publiczność entuzjastycznie przyjęła ten one man show, nawet uproszczone, obnażone wersje skomplikowanych numerów z „Zeliga”.

„Złoto” jest konsekwencją tych koncertów. Tej szkoły grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.
Nie myślcie jednak, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie („Miłość, Miłość”, „Otu”). Na płycie dominują jednak numery dynamiczne („Chłopiec”, „Na drugi brzeg”), czy wręcz drapieżne („Głowa”). Jest puls („Uchodźca”), jest groove („Luka”), jest riff („Polsko”). Jest też porywający „Jak dobrze”, w którym gościnnie udziela się jak zawsze znakomita Natalia Przybysz. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz.
Bo warto też zwrócić uwagę na teksty, na tę miłość w czasach niepokoju. Mocny „Uchodźca” („Europie na odsiecz płyną tłumy złamanych serc”), przejmujący „Polsko” („Nie dam cię monstrom”) i rozczulający „Otu” („Z tobą nie ma zim, bo masz tyle ciepła”) – Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim.

Słowem, pełny wachlarz emocji i muzycznych wrażeń, które razem układają się w zaskakująco spójny złoty środek. I choć jest to autorska płyta Zalewskiego, podczas prac w Tonn Studiu wsparli go swoim realizatorskim doświadczeniem Bartek Królik, Marek Piotrowski, Andrzej Smolik, Bartosz Mielczarek, Krzysztof Tonn, Maciej Staniecki i Robert Szczytowicz. O świetnej sekcji rytmicznej – Andrzej Markowski (basista jest też współautorem kilku utworów) / Bolek Wilczek – nie wspominając.

„Złoto” jest na pewno najbardziej osobistą, a zarazem najbardziej przystępną i przebojową płytą Krzysztofa Zalewskiego. To taki materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza. Taki album, na który czekali wszyscy fani jego talentu.
Będzie złoto? Właściwie to już jest – niezależnie od tego, jak „Złoto” będzie się sprzedawać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Krzysztof Zalewski - Złoto

Było bosko, występ na najwyższym poziomie !!! Krzysiek to utalentowany młody człowiek i wróżę mu wielką karierę :)
koncert wspaniały myślę że na długo wstanie w pamięci!
Jak zawsze Boski !!!!
Krzysiek Zalewski nie zawiódł i tym razem,koncert bardzo mi się podobał, gdyby jeszcze w lokalu była klimatyzacja byłoby naprawdę super.
Tess 13.11.2017 22:13
Koncert petarda ! Muzyka, atmosfera, nagłośnienie ... wszystko ekstra tylko trochę gorąco ;)
Jakub 13.11.2017 09:32
Koncert bardzo pozytywny :) Świetna atmosfera i klimat. Jedyna wada, która przeszkadzała nawet Artystom to duszność! Generalnie 9/10!
nikack18 13.11.2017 09:08
Koncert super!!!
Koncert super. Szkoda, że jak zwykle mało miejsca i brak klimy
kpka 12.11.2017 23:46
Brak klikatyzacji
Chłopak ma potencjał, przyszłość przed nim. W Boho atmosfera jak zwykle wyśmienita. Super rockowy wieczór
Kacper71 12.11.2017 13:59
Koncert fantastyczny! Krzysiu cudny...😍 człowiek orkiestra ☺
Świetny koncert! Super energia i profesjonalizm.
Wspaniały koncert! Niesamowita energia, kontakt z publiką, bawiliśmy się świetnie!
Wokalista długo kazał na siebie czekać, wszedł na scenę zaśpiewał kilka utworów od pękał swoje i skończył koncert. Bardzo przeciętne wystąpienia w porównaniu do solo act.
Organizacyjnie Lizard King położył ten koncert, żenada.
Widz 06.02.2017 21:55
Świetny koncert, Krzychu potrafi rozbujać publiczność. Polecam.
fanka 06.02.2017 19:12
Fenomenalny koncert! Niesamowita energia, dobra muzyka. Do tego fajne nagłośnienie.
Patrycja 06.02.2017 08:33
Wspaniały artysta! Koncert boski! Krzysiek utrzymuje fajny kontakt z publicznością. No i ta charyzma :) Bardzo szkoda, że Krzysiek nie był w stanie spotkać się z publicznością po koncercie. Ale zdrowie najważniejsze :)
Kinga z Torunia 05.02.2017 23:05
Mega koncert. Z resztą jak zawsze. Pomimo choroby Krzysztof dał z siebie 200%.
tracy144 05.02.2017 20:40
Bardzo dobry koncert!
Rafalski 05.02.2017 17:24
Rewelacja!
Koncert zaliczam do udanych! Świetny klimat, zacne utwory oraz wspaniały wokal Krzysztofa - i czego chcieć więcej? ;)
Ania :) 04.02.2017 13:29
Było rewelacyjnie. Krzysiek to utalentowany artysta, który potrafi porwać publiczność. Lizard King- klimatyczne miejsce i bardzo miła obsługa..Trzeba to powtórzyć:))
Sylwia B. 04.02.2017 12:21
Świetny koncert!
Marzena 04.02.2017 11:17
Jestem pod ogromnym wrażeniem ! Miejsce niewielkie, ale ludzie i atmosfera niesamowici ! :) Liczę na to, że to nie ostatni raz w Gomunicach, nie ostatni na Zalewskim ! :) Krzysztof - rewelacyjny !
Rewelacyjny koncert!!! Jedyny minusik za ścisk i gorąc na sali.
Świetny koncert!
Koncert super. Szkoda jedynie, że organizatorzy zdecydowali się na małą scenę. Niestety było za dużo ludzi jak na takie wydarzenie.
Mega pozytywny koncert
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert