koncert

Księżniczka Czardasza

koncert

Księżniczka Czardasza

Księżniczka Czardasza - Bilety na koncert

Księżniczka czardasza stanowi największy sukces Kálmána. Jest przy tym jednym z najwybitniejszych dzieł II operetki wiedeńskiej. Do najsłynniejszych przebojów należą duet Edwina i Sylvii: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, duet Boniego i Feriego: Artystki, artystki, artystki z variété, stanowiący motyw przewodni całego utworu i duet Edwina i Sylvii z II aktu: W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie, stanowiący odpowiedź Kálmána na Serce milczy, dusza śpiewa z Wesołej wdówki. Operetka budzi podziw melodyczną inwencją Kálmána, łączącą atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów z nutą zaskakującej melancholii, która pojawia się wraz z wejściem na scenę Sylvii, a potem powraca w pierwszym duecie kochanków, w przejmującym solo Sylvii z finału I aktu: Ja, so ein Teufelsweib, aż po scenę zespołową w III akcie: Jaj, Maman. Podkreśla się zręczność kompozytora w tworzeniu efektownych scen świetnie wpisujących się w akcję. Jej nieprzemijająca wartość zdaniem Bernarda Grüna tkwi jednak w tym, że była również odbiciem epoki i jej społeczeństwa: całej przedwojennej ery, pustego światka nocnych lokali, lowelasów i szansonistek, światka, w którym kochanków i metresy zmieniano wraz z każdym programem, z nocy robiono dzień, wzywano notariusza do café chantant, by urzędowo poświadczył przyrzeczenie małżeństwa, a mimo to meldowano się na służbę w swoim pułku.
Obsada:
Sylwia - Anna Gabryś, Zuzanna Kłaptocz
Edwin - Rafał Majzner, Piotr Brożek
Stasi - Zuzanna Kłaptocz, Anna Śmierzchalska
Boni - Radosław Szostak
Feri - Piotr Maga
Księżna - Urszula Siudak
Książę - Stanisław Wojdyło
w pozostałych rolach soliści CTM Movimento

zespół wokalny i zespół taneczny CTM Movimento

Barbara Bielaczyc - reżyseria
Natalia Firlej - kierownictwo muzyczne
Wioleta Firlej - choreografia

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Księżniczka Czardasza

Był to bardzo udany występ.Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, co najlepsze. Również seniorzy - szczególnie pani ,
Piękna gra aktorska, głosy i szansa dla młodych artystów. Jestem pod wrażeniem :)
REWELACJA. Wiedeńska operetka w świetnym wykonaniu. Muzyka, śpiew, miłość, taniec, pięknie suknie, fraki, pióra - wszystko było. Artyści otrzymali brawa na stojąco. Polecam.
Super spektakl. Rewelacyjna rola Księżniczki Czardasza. Super Boni i Feri. Już nie mogę doczekać się kolejnych występów.
Jestesmy zachwyceni. Dobrze spędzone popołudnie. Super atmosfera i dobry odpoczynek od codzienności.
Było super !!!
PRZEDSTAWIENIE BARDZO UDANE. ZABAWA PRZEDNIA. ORKIESTRA+ AKTORZY WSPANIALI SPEKTAKL UDANY !
Super, więcej takich imprez :D
Spektakl bardzo nam się podobał. To było wesołe rozpoczęcie weekendu.
Super przedstawienie, bardzo dobra gra aktorów, jesteśmy z żoną pod wrażeniem, polecam ten spektakl bo naprawdę warto zobaczyć.
Przedstawienie cudneee :)
Super przedstawienie
Minus za pierwszą część, która dla mnie była zbyt mocno operowa.Duże brawa za drugą dopracowaną do perfekcji zgodnie z ideą operetki. Zabawną z dynamiczną akcją.
Świetny spektakl. Sceny z dawką humoru, aktorzy pierwsza klasa - Ze swojej strony polecam również osobom w wieku 20+ :)
SUPER !!!
Piękna operetka, świetna obsada, genialna muzyka POLECAM!
Dobry występ
Bardzo Nam się podobało-Było super !!!!nic dodać nic ująć tylko tak dalej!!!!
W mojej ocenie przedstawienie, to jest gra aktorów była bardzo przyjemna w odbiorze (jest to kolejny spektakl, na jakim byłem z obecnymi tam aktorami, tancerzami i solistami). Natomiast co do organizacji niestety muszę odnieść się bardzo krytycznie. Pierwsza rzecz, to irytująca obecność pana, który nagrywał spektakl (zasłaniał, dekoncentrował), a druga, to udźwiękowienie. O ile mocne arie solistów przebijały się, to dźwięk z orkiestrony był żałosny - zupełnie płaski w odbiorze. Dziwi mnie, czemu nie wykorzystano bogatego jak widziałem - nagłośnienia sali - ale chyba brak w tym teatrze dźwiękowca z wyobraźnią. Niestety brak dbałości o ten szczegół (istotny) będzie miał wpływ na to, że następnym razem poważnie się zastanowię, zanim znów odwiedzę ten teatr. Pozdrawiam.
Dobra zabawa,mile spędzony czas.Szkoda,że nie najlepsza akustyka,cześć dialogów mało słyszalna.Prawdopodobnie nie najlepiej rozmieszczone mikrofony,ale ogólnie było fajnie.
Piękne widowisko, uwspółcześniona aranżacja - wspaniały występ!

Polecane z kategorii koncert