koncert

Kuba Więcek Trio

koncert

Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek Trio - Bilety na koncert

Koncert w ramach wydarzenia Letters to Komeda

Kuba Wiecek to absolwent konserwatorium w Kopenhadze, założyciel Trio, w skład którego weszli jedni z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce: basista Michał Barański oraz perkusista Łukasz Żyta.

Kuba Wiecek

Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Michał Barański

Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych, m.in. nagroda Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2005 roku. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.

Łukasz Żyta

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996), jest laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998) .Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu (1998). Muzycy z którymi współpracował i nagrywał to miedzy innymi: Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak, Andrzej Cudzich, Grzegorz Nagórski, Jarosław Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Darek „Oles” Oleszkiewicz, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Ewa Bem i inni. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacyjnym MIK (nr tel. 783 708 380)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kuba Więcek Trio

Młode pokolenie jazzowe przejęło krajową scenę! Kuba Więcek ze swoim trio zaprezentował odświeżone interpretacje Komedy, jak i utwory autorskie i, co ważne, pozostał w spektrum muzyki jazzowej, której chce się słuchać. A dlaczego to tak ważne? Bo ci młodzi, po Kopenhadze, często grają tak, że mam ochotę wyjść - warsztatowo bez zarzutu, ale muzyka jest na siłę awangardowa, nieprzystępna, nie prowadzi do niczego i nawet nie próbuje szukać jakiegoś balansu, złotego środka. A Kuba Więcek, proszę, wszystko się zgadza i słuchacz wynosi z tego coś dla siebie. Po szerszą opinię zapraszam na https://koncertyzwodzem.wordpress.com/

Polecane z kategorii koncert