koncert

Kuba Więcek Trio

koncert

Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek Trio - Bilety na koncert

Kuba Więcek Trio | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

sala: Broadway
wstęp: 20/30 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr. BILETY DO NABYCIA WKRÓTCE

Trzy lata temu, gdy Polskie Nagrania zdecydowały się włączyć debiutancki album „Another Raindrop” do serii Polish Jazz (rocznik 1994), można było tu i ówdzie usłyszeć pomruk zdziwienia, a nawet dezaprobaty.
Bo raz – że, no właśnie, debiutant, dwa – że zdumiewająco, nawet jak na debiutanta, młody, trzy – że nie po polskich szkołach, właściwie artystyczny imigrant, cztery – że może i zdolny, ale żeby aż tak? „Multitasking”, drugi album młodego artysty, rozwiał wszelkie wątpliwości: ten kredyt zaufania był oparty na solidnym rozeznaniu możliwości młodego saksofonisty i kompozytora.
Imponują dojrzałość Więcka jako kompozytora, jego opanowanie instrumentu (a alt z natury ma brzmienie, które tylko mistrzowie potrafią uczynić niewnerwiającym), nowatorska (choć raczej nie awangardowa) koncepcja jazzowego tria bez fortepianu, gitary lub innego instrumentu harmonicznego; tutaj tę „pustą” przestrzeń wypełnia sam Więcek, sprytnie i wdzięcznie posługując się efektami elektronicznymi, odważne wyjście (wyraźnie sygnalizowanie na debiucie) poza idiom mainstreamowego, postbopowego jazzu, w myśl zasady, że mistrzów tego rodzaju grania jest bez liku i nie ma sensu się z nimi ścigać, – zamiana statusu sidemanów (Michał Barański na kontrabasie i gitarze basowej oraz Łukasz Żyta na perkusji i cymbałkach) z sidemanów właśnie na pełnoprawnych członków zespołu.
(Adam Domagała zdzezemlzej.blogspot.com)

Kuba Więcek

Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Michał Barański

Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych, m.in. nagroda Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2005 roku. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.

Łukasz Żyta

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996), jest laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998) .Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu (1998). Muzycy z którymi współpracował i nagrywał to Janusz Muniak , Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Kuba Stankiewicz, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Andrzej Cudzich, Grzegorz Nagórski, Jarosław Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Darek „Oles” Oleszkiewicz, Michał Tokaj, Piotr Wyleżoł, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Iza Zając, Ewa Bem, David Doruzka, Jaromir Honzak, Lee Konitz, Bennie Maupin, Greg Osby, Gary Thomas, Chris Cheek, Dino Saluzzi, Dan Tepfer, David Murray, David Friedman, Bobby Watson, Brad Terry, Tuna Otenel, William Galison, Steve Logan i in. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Koncert wspaniały, to było duże przeżycie artystyczne! Organizacja też bardzo dobra. Oby więcej było tak dobrze zorganizowanych i na tak wspaniałym poziomie koncertów!
Koncert był wspaniały. Wybiorę się na kolejne!
Jak zwykle wszystko OK. Ciekawa nowatorska muzyka i wykonanie. Więcje na https://wszechkultura.blogspot.com/2020/02/kuba-wiecek-trio-w-kadrze.html
Bardzo udany koncert! Ciekawy wstęp, może odrobinę za długi. Wspaniały występ - świetna muzyka, dowcipne komentarze. Doskonała atmosfera! Bardzo podoba mi się sala w Domu Kultury Kadr.
Bardzo dobry nastrój. Świetny wesoły koncert.
Świetny koncert w wyjątkowym miejscu.

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
10.08.2020 17:00

bilety od 30.00 PLN