koncert

LAIBACH - Also sprach Zarathustra

koncert

LAIBACH - Also sprach Zarathustra

LAIBACH - Also sprach Zarathustra - Bilety na koncert

Laibach z nową płytą zagra we Wrocławiu!

"Tako rzecze Zaratustra" to nowa płyta legendarnego zespołu LAIBACH.
W ramach europejskiej trasy koncertowej promującej to wydawnictwo zespół odwiedzi Polskę i 19 listopada zagra we Wrocławiu w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Album ukaże się 14 lipca 2017 roku pod tytułem "Also sprach Zarathustra". Muzyka, która znalazła się na płycie, w pierwotnej wersji powstała z myślą o produkcji teatralnej, opartej na dziele Fryderyka Nietzschego o tym samym tytule. Sztuka miała premierę w marcu 2016 roku na deskach teatru Anton Podbevšek Theatre w Novo Mesto, w Słowenii.
"Also Sprach Zarathustra" jest uaktualnioną wersją muzyki skomponowanej do spektaklu.
Trailer dzieła można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/fIheRy0aFxA

Laibach to zespół bardzo dobrze znany w naszym kraju. Awangardowa ekipa łączy w swej muzyce industrial, metal i neoklasykę. Ich nazwa to niemieckie tłumaczenie Lublany, stolicy Słowenii.
Ostatnie studyjne dzieło Laibach to "Spectre" z 2014 roku.
Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych nagrane na albumie "Volk".

Laibach to muzyka, to niezapomniane koncerty, mistyczne i teatralne, to charakterystyczna "pilotka" Milana Frasa. To zaskakujące projekty, jak choćby ten na zlecenie polskiego Narodowego Centrum Kultury z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego.
Warto na żywo obejrzeć ich muzyczną interpretację epokowego dzieła Fryderyka Nietzschego "Tako rzecze Zaratustra".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

koncert OK Sala fatalna. Organizator sprzedał za dużo biletów. Okropny ścisk. Dla zapewnienia wentylacji otworzono okna. Wiele osób stojących blisko mnie ubrało czapki i kurtki. Przy tej randze muzyków, widowni (niemłodej) i tej cenie biletów należało koncert zorganizować w większej sali z prawdziwą wentylacją. Odradzam koncerty w Sali Gotyckiej.
Koncert był zjawiskowy. Frontman jak zwykle hipnotyzujący. Wrażenie trochę psuła podłoga lepiąca się do butów i przeciąg, ale to już nie wina zespołu.
Wielki Zdzieracz Łachadronów 24.11.2017 16:32
Misterium. Zjawisko. Muzyka, ciemność, wiatr powiewający zasłonami. To trzeba było przeżyć.

Polecane