koncert

LAIBACH - Also sprach Zarathustra

koncert

LAIBACH - Also sprach Zarathustra

LAIBACH - Also sprach Zarathustra - Bilety na koncert

Laibach z nową płytą zagra we Wrocławiu!

"Tako rzecze Zaratustra" to nowa płyta legendarnego zespołu LAIBACH.
W ramach europejskiej trasy koncertowej promującej to wydawnictwo zespół odwiedzi Polskę i 19 listopada zagra we Wrocławiu w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Album ukaże się 14 lipca 2017 roku pod tytułem "Also sprach Zarathustra". Muzyka, która znalazła się na płycie, w pierwotnej wersji powstała z myślą o produkcji teatralnej, opartej na dziele Fryderyka Nietzschego o tym samym tytule. Sztuka miała premierę w marcu 2016 roku na deskach teatru Anton Podbevšek Theatre w Novo Mesto, w Słowenii.
"Also Sprach Zarathustra" jest uaktualnioną wersją muzyki skomponowanej do spektaklu.
Trailer dzieła można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/fIheRy0aFxA

Laibach to zespół bardzo dobrze znany w naszym kraju. Awangardowa ekipa łączy w swej muzyce industrial, metal i neoklasykę. Ich nazwa to niemieckie tłumaczenie Lublany, stolicy Słowenii.
Ostatnie studyjne dzieło Laibach to "Spectre" z 2014 roku.
Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych nagrane na albumie "Volk".

Laibach to muzyka, to niezapomniane koncerty, mistyczne i teatralne, to charakterystyczna "pilotka" Milana Frasa. To zaskakujące projekty, jak choćby ten na zlecenie polskiego Narodowego Centrum Kultury z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego.
Warto na żywo obejrzeć ich muzyczną interpretację epokowego dzieła Fryderyka Nietzschego "Tako rzecze Zaratustra".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje LAIBACH - Also sprach Zarathustra

koncert OK Sala fatalna. Organizator sprzedał za dużo biletów. Okropny ścisk. Dla zapewnienia wentylacji otworzono okna. Wiele osób stojących blisko mnie ubrało czapki i kurtki. Przy tej randze muzyków, widowni (niemłodej) i tej cenie biletów należało koncert zorganizować w większej sali z prawdziwą wentylacją. Odradzam koncerty w Sali Gotyckiej.
Koncert był zjawiskowy. Frontman jak zwykle hipnotyzujący. Wrażenie trochę psuła podłoga lepiąca się do butów i przeciąg, ale to już nie wina zespołu.
Wielki Zdzieracz Łachadronów 24.11.2017 16:32
Misterium. Zjawisko. Muzyka, ciemność, wiatr powiewający zasłonami. To trzeba było przeżyć.

Polecane z kategorii koncert