koncert

LIMBOSKI

koncert

LIMBOSKI

LIMBOSKI - Bilety na koncert

Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w "Tribute to Georgie Buck", dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu "Must be the music" - wykonanie utworu "Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta "W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Super zagrali:) PS. Te krzesła z przodu niepotrzebne!
Wspaniały, niezapomniany koncert, czujemy niedosyt i chcemy powtórki.
Człowiek orkiestra😃
było cudnie!
gusław 26.01.2018 12:01
świetny koncert!!!
Imprezy w Starym Klasztorze mają niepowtarzalny urok i klimat..uwielbiam miejsce..a i artysta zaczarował.
at_heart@op.pl 18.10.2017 14:57
Najgorsze jest to, że Limboski prawie nie śpiewał Bowiego! Nastawiłem się na celebrację muzyki brytyjskiego artysty, a otrzymałem w zamian 2 (dwa!) utwory Davida Bowiego zaśpiewane przez Limboskiego("The Man Who Sold the World" i "Heroes"). Jak można było w ten sposób reklamować ten koncert? Limboski zagrał ok, ale nie tego oczekiwałem.
artysta 18.10.2017 13:24
Limboski jak zwykle boski ;-)
Świetny klub, niezwykła atmosfera i jak zwykle super artyści. Byliśmy tam nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Gorąco polecam.
Rewelacyjny koncert,wspanialy glos,teksty i muzyka,do tego w tak magicznym miejscu jakim jest Bogart...

Polecane