koncert

LIPALI - XV urodziny

koncert

LIPALI - XV urodziny

LIPALI - XV urodziny - Bilety na koncert

wROCKfest.pl zaprasza 5 października do klubu Stara Piwnica na koncert z okazji 15 - lecia zespołu LIPALI!

Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album „Li-pa-li” w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.
W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. „Pi”.
25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. „Bloo”. Album był promowany singlem pt. „Sen o lepszym dniu”.
27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. „Trio”. Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu „Biała flaga” z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.
21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany „Akustyk Live”. Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S. Lutosławskiego (S1)
Ponad trzy lata od wydania „Trio” zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta „3850″ została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje LIPALI - XV urodziny

Meeeeeeega
Świetny występ! Chłopaki w formie! Zaprezentowali wszystko, co fani chcieli usłyszeć. Niestety frekwencja w Radomiu poniżej oczekiwań - być może zbyt słaba promocja wydarzenia zaważyła. W każdym razie Koncert przez duże K.
GregTheCzempion 15.10.2018 19:35
Wspaniały koncert, spotkanie z muzykami po i niezapomniane wrażenia, które pozostaną w pamięci do końca życia.
Występ sam w sobie super. Zarówno Supportów jak i Lipali. Ale prośba do organizatora o stanowczą poprawę marketingu i zachęcenie ludzi, bo zaledwie 100 osób to wręcz zatrważająca liczba osób.
za@ebista atmosfera, zespół na wysokim poziomie, tylko publiki mało.Kto nie był, niech żałuje. RADOM WSTYD !
Koncert super,chłopaki pokazali na co ich stać. Szkoda tylko, że Radomianie nie dopisali aż mi było wstyd.
na Lipali zawsze.
Mega extra
Świetny koncert. Bawiliśmy się super z żoną 🙂.

Polecane z kategorii koncert