koncert

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

koncert

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE - Bilety na koncert

L.U.C.& Rebel Babel Ensemble - poetyka rapu z siłą orkiestry dętej w Starym Klasztorze!

Dzień po premierze płyty L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert promujący to niezwykłe wydawnictwo.

L.U.C wystąpi z eksperymentalnym, nieograniczonym Big Bandem REBEL BABEL ENSEMBLE, którego podstawą są hip-hopowo - folkowe partytury wykonywane przez różne lokalne orkiestry dęte na kolejnych koncertach i performensach w całej Europie.
W tym szalonym, niezwykle głośnym i energetycznym projekcie wzięło udział już kilkunastu raperów (Grubson, Joka, Mesajah, Małpa, Bisz, Hades, Wena - Polska, Promoe - Szwecja, Rapsusklei - Hiszpania, Woyza - Galicja) i ponad pół tysiąca muzyków brassowych z różnych krajów starego kontynentu.
Trzonem nowatorskiego projektu jest laureat wielu nagród kulturalnych L.U.C wraz z duńskim performerem i kompozytorem Janem Feat'em, który odpowiada za kompozycje orkiestry. Koncerty tego projektu łączą różne środowiska muzyków, raperów i kompozytorów z odległych regionów kreując kulturowy dialog. Artyści promują pokój i miłość eksponując uroki odmiennych brzmień i języków. Rebel Babel zaskakuje i niesie do społeczeństwa pozytywne wibracje także poprzez liczne happaningi i performensy, w których można poczuć z bliska przyjemny tembr żywego podmuchu.
Orkiestra grała już np. pod dyrygenturą ruchomych schodów barcelońskiego metra, na jednym z madryckich skrzyżowań wykonywała koncert na orkiestrę i klaksony samochodowe, w Toruniu połączyła naraz 10 orkiestr z 3 województw, a na krakowskiej Tauron Arena przy okazji zamknięcia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej wykonała symfonię z tysiącami kibiców grającymi na trąbkach stadionowych.
Również w Starym Klasztorze szykuje się niezwykłe wydarzenie, które ma szansę przejść do muzycznej historii Wrocławia.
Projekt powstał pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

Mega przeżycie. Najlepiej wydane pieniądze w tym roku. Zrobiłeś mi weekend Lucu. Dzięki!
Występ petarda! Wulkan pozytywnej energii i energetycznego flow! Hip-hop + orkiestra dęta? Jak najbardziej, ale tylko pod batutą L.U.C!
Świetny koncert dzięki artyście, organizacja taka sobie :/
Za krótki! Grali nieco ponad godzinę... Ale energia była niesamowita, trzeba przyznać, że L.U.C. i orkiestra oraz chłopaki z Rebel Babel dali nam muzyczną ekstazę :) Warto, trzeba, koniecznie!
Na pustej scenie rozświetlonej trzema reflektorami pojawiły się 2 orkiestry po obu stronach, zagrały z przytupem, po czym na scenę wpadł L.U.C, posłał talerz z winogronami na wędrówkę wśród publiczności i talerz kanapek fikuśnie spiętych wykałaczkami. Potem było jeszcze: śpiewanie "Sto lat" dla chłopca, który odwołał urodzinową imprezę, żeby być na tym koncercie, ale dostał swoje pięć minut na scenie i selfie z mistrzem ceremonii i publiką w tle, beatboxujący Zgas - stary kumpel wypatrzony przez L.U.C.-a i wyciągnięty na finał na scenę, i dużo pozytywnej energii w każdym kanale stereo i na wizji w kolorze.
koncert the best EVER; LUC jest artystą i robi świetne show, z glębokim przesłaniem i refleksją. Organizacja +6

Polecane z kategorii koncert