koncert

Las Cuatro Estaciones - koncert instrumentalny

koncert

Las Cuatro Estaciones - koncert instrumentalny

Las Cuatro Estaciones - koncert instrumentalny - Bilety na koncert

Kwartet smyczkowy Las Cuatro Estaciones (w skrócie L4E) został utworzony w Santiago w 2013 roku. Składający się od początku istnienia z samych kobiet, prezentuje oryginalną wizję artystyczną polegającą na tworzeniu własnych interpretacji tradycyjnej muzyki ludowej w nowych aranżacjach dla kwartetu smyczkowego.

W tej dziedzinie zespół wyróżnia się jako wiodąca grupa muzyczna o tej charakterystyce w kraju. Podczas europejskiej trasy koncertowej, obejmującej 7 krajów, w tym Polskę, zaprezentowane zostaną oryginalne aranżacje utworów Violety Parry i Victora Jary, jednych z najważniejszych przedstawicieli tradycyjnej chilijskiej muzyki popularnej. Będzie to również okazja do międzynarodowej promocji najnowszej płyty „Violeta Parra en Cuatro Cuerdas” (Violeta Parra na Cztery Smyczki).

Wszystkie członkinie Kwartetu L4E posiadają wyższe wykształcenie muzyczne, uzyskane w najlepszych szkołach muzycznych w Chile, jak również od międzynarodowych nauczycieli. Obecnie w skład tej wyjątkowej grupy muzycznej wchodzą: Anemi Orth (skrzypce I), Montserrat Prieto (skrzypce II), Mariel Godoy (altówka) i Carla Serón (wiolonczela).

Violeta Parra i Victor Jara to dwie najważniejsze osobowości w muzyce chilijskiej. Są uznanymi piosenkarzami i autorami, ale także propagatorami kultury swojego kraju. Obydwoje przybliżyli tradycyjną muzykę chilijską szerokiej publiczności na całym świecie i byli źródłem inspiracji dla wielu innych artystów, zarówno w Chile, jak i poza granicami kraju. Ich utwory charakteyzuje nie tylko bogactwo artystyczne, ale przede wszystkim poruszanie ważnych problemów społecznych, z których wiele jest aktualnych również w dzisiejszych czasach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Las Cuatro Estaciones - koncert instrumentalny

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert