koncert

Lasse Matthiessen i Maks Łapiński | Scena Alternatywna | II Dzień

koncert

Lasse Matthiessen i Maks Łapiński | Scena Alternatywna | II Dzień

Lasse Matthiessen i Maks Łapiński | Scena Alternatywna | II Dzień - Bilety na koncert

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was również jego wyjątkową część – SCENĘ ALTERNATYWNĄ! Ten cykl wydarzeń poszerzy Wasze muzyczne horyzonty i sprawi, że poznacie artystó, których twórczość zapewni niezwykłe doznania wszystkim szukającym w muzyce nieszablonowego, odkrywczego podejścia. W drugą muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz Maksem Łapińskim. Melodyjność utworów Lassego i łągodna energia Maksa sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego!

Muzyka Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów (zarówno solo jak i ze swoim zespołem) w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia. W naszym kraju wystąpił na ważnych festiwalach takich jak Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival (Łódź) czy Green Zoo Festival (Kraków).

Maks Łapiński, druga gwiazda tego wieczoru, czaruje głosem przy akompaniamencie subtelnych dźwięków gitary i fortepianu. Jego koncerty to wydarzenia, które trudno opisać – trzeba je przeżyć. Pochodzący z Kujawsko-Pomorskiego muzyk, tworzy nieustannie, od kiedy w wieku 9 lat, napisał swoją pierwszą piosenkę. Dziś jest tekściarzem, kompozytorem, instrumentalistą i wokalistą, którego twórczość w sierpniu 2020 roku doceniono na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival. Łapiński zdobył tam nagrodę Grand Prix, śpiewając swoją autorską piosenkę Lew. Maks Łapiński to zagorzały miłośnik improwizacji, muzyk obdarzony ogromną wrażliwością (nie tylko muzyczną) i optymizmem. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą – materiał będzie bardzo osobisty, nieco romantyczny i naładowany pozytywną energią.

Koncerty odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30)

Bilety: 15 zł/za jeden dzień, 20 zł/Karnet na dwa dni | Koncerty odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30)

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Lasse Matthiessen i Maks Łapiński | Scena Alternatywna | II Dzień

Bardzo fajne spędzony czas .

Polecane z kategorii koncert