Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Lata 20-te, lata 30-te…. Bodo – koncert + dancing

koncert

Lata 20-te, lata 30-te…. Bodo – koncert + dancing

Lata 20-te, lata 30-te…. Bodo – koncert + dancing - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ponad 70 lat temu żył sobie dandys, który rozkochiwał w sobie kobiety, a mężczyzn przyprawiał o kompleksy – Eugeniusz Bodo. Z fascynacji jego osobowością i charyzmą zawiązał się zespół BODO, który gościć będziemy w karnawałowej oprawie w „Kawiarni Artystycznej” 19 stycznia wieczorem. Po koncercie dancing w stylu lat międzywojnia rozkręci Miejska Partyzantka Geriatryczna. Będziemy próbować swoich sił m.in. w foxtrocie, shimmy czy charlestonie! Mile widziane stroje z epoki.

Zespół BODO to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego.

BODO to wynik fascynacji polską kinematografią oraz muzyką dwudziestolecia międzywojennego. Pomysłodawcą formacji jest Szymon Tarkowski, basista znany z takich grup jak Płyny, Babadag czy Pustki - po obejrzeniu kilkunastu filmów z owych legendarnych czasów postanowił założyć zespół, który wykonywałby współczesne wersje śpiewanych w nich piosenek. Do składu dołączyli perkusista Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski (który współpracował wcześniej z Tarkowskim w formacji Płyny), gitarzysta i producent muzyczny Maciej Bąk (muzyk grup Letters rom Silence i Stardust Memories) oraz wyjątkowa wokalistka Hanna Malarowska (znana z grupy Hanimal).

Szybko okazało się, że idealnym patronem projektu jest kultowy aktor Eugeniusz Bodo i muzycy postanowili ochrzcić zespół na jego cześć - po prostu BODO.

Muzycy reinterpretują klasyczny materiał z dużym szacunkiem, ale nie boją się również odważnych eksperymentów, co powoduje, że proponowane przez nich aranżacje pozytywnie zaskakują słuchaczy swoją świeżością i oryginalnym podejściem.

Jesienią 2017 grupa zadebiutowała albumem zatytułowanym "BODO".

Po koncercie będziemy bawić się w klimacie lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Muzykę zaserwuje Miejska Partyzantka Geriatryczna. By dopełnić charakteru wieczoru, polecamy poszaleć z modą.

Fale na włosach, małe kapelusiki z opuszczonym rondem, czy też opaski we włosach, które - według najmodniejszych ówczesnych trendów - powinny być czarne i błyszczące. Oczy malujemy tak, by wyglądały na smutne. Najmodniejszy makijaż to przydymiona powieka, usta małe i ciemne. Luźne sukienki, tzw. cherstonówki czyli sukienki-koszulki, na wieczór długie suknie z głębokim dekoltem na plecach. Wachlarze z piór, długie sznury pereł. Hafty, koronki, frędzle. Dla panów – fraki, kamizelki, koszule ze sztywnym gorsetem, muszki, czarne lakierki i cylindry.

To będzie zabawa karnawałowa w najlepszym stylu!

Bilety po 30 zł w przedsprzedaży na biletyna.pl, po 40 zł w dniu koncertu.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Lata 20-te, lata 30-te…. Bodo – koncert + dancing

Wokalistka ma niesamowity głos! Polecam posłuchać na żywo, ponieważ niestety nagrania na youtube to nie to samo... Cały zespół - szacun. Bawiliśmy się wyśmienicie.
Ewa 22.01.2018 10:20
Lata 20-te, lata 30-te…. Bodo – koncert + dancing
Radom, 19.01.2018
MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna

Polecane z kategorii koncert