Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert XV Letnia Akademia Jazzu

XV Letnia Akademia Jazzu - Charles Lloyd & The Marvels

koncert XV Letnia Akademia Jazzu

XV Letnia Akademia Jazzu - Charles Lloyd & The Marvels

XV Letnia Akademia Jazzu - Charles Lloyd & The Marvels - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Charles Lloyd wraca do Wytwórni ze swoim legendarnym składem The Marvels!
Carlos Santana nazywa go międzynarodowym skarbem, a „New York Times” podkreśla, że jego koncerty przypominają pełne rozmachu spektakle, których trzeba doświadczać na żywo. Będą Państwo mieli taką okazję 5 lipca o godz. 19:00, gdy Charles Lloyd przyjedzie do Wytwórni na 15. Letnią Akademię Jazzu!
Charles Lloyd to jeden z najwybitniejszych amerykańskich saksofonistów i kompozytorów, a jego charakterystyczne, magnetyzujące brzmienie uwodzi fanów na całym świecie.
Charles Lloyd wystąpi na scenie ze swoim super kolektywem – The Marvels, w skład którego wchodzą tuzy światowego jazzu: legendarny gitarzysta Bill Frisell, kontrabasista Reuben Rogers, perkusisa Kendrick Scott oraz gitarzysta Greg Leisz.
Charles Lloyd & The Marvels mają na swoim koncie trzy albumy: I Long To See You z 2016 roku, Vanished Gardens z 2018 roku i najnowsze wydawnictwo – Tone Poem. Każdy z muzyków ma za sobą bardzo różnorodne kariery, dlatego wszyscy razem tworzą wyjątkową całość, wymykając się konkretnym stylom muzycznym. Ich projekt to doskonała, niczym nieskrępowana muzyka w czystej postaci.
Sukces unikalnego brzmienia tej grupy to zasługa połączenia różnych stylów muzycznych; jazzu, rocka, country czy bluesa. Sam Lider, Charles Lloyd otwarcie mówi o tym, że nie wyznacza granic w swojej muzyce: „To nie byłoby właściwe dla tradycji, której służę. Musisz mieć swój eliksir, a eliksir jest w dźwięku i tonie. Kiedy jesteś u stóp Wszechświata, on zawsze będzie nas błogosławić i opiekować się nami. To nie polityków potrzebujemy, ale mędrców. Wielu wyciąga po coś rękę, ale ja staram się pozwolić, by moje serce było wypełnione tak, aby niczego nie pragnąć. Żyję w zachwycie, upojony muzyką.”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: XV Letnia Akademia Jazzu - Charles Lloyd & The Marvels

Wspanialy, piekny koncert. Konstelacja mistrzow, cudowne granie.
Kuba Nagabczynski 06.07.2022 11:15
XV Letnia Akademia Jazzu - Charles Lloyd & The Marvels
Łódź, 05.07.2022
Klub Wytwórnia

Polecane z kategorii koncert