koncert

Letnie Popołudnie Seniorów - „Bodo – pieśniarz Warszawy”

koncert

Letnie Popołudnie Seniorów - „Bodo – pieśniarz Warszawy”

Letnie Popołudnie Seniorów - „Bodo – pieśniarz Warszawy” - Bilety na koncert

LETNIE POPOŁUDNIE SENIORÓW

„Bodo – pieśniarz Warszawy”
koncert
wyst.: Izabela Bukowska (wokal), Marek Ravski (wokal), przy fortepianie Marcin Mazurek

Koncert jest przypomnieniem piosenek ze spektaklu o tym samym tytule, który już ponad 10 lat temu wystawiony został przez Dom Kultury Śródmieście na Scenie na Smolnej. Inspiracją powstania spektaklu był film dokumentalny Stanisława Janickiego „Za winy niepopełnione” opowiadający o życiu Eugeniusza Bodo, a zwłaszcza o tragicznym jego końcu w sowieckim łagrze. Osamotniony Bodo, oskarżony o szpiegostwo, znajduje w nowo przybyłym więźniu Alfredzie Mirko wiernego przyjaciela i słuchacza. Zwierza mu się, opowiada całe swoje życie. Rozmowa z nieobecnym na scenie przyjacielem, piosenki z kabaretów i filmów, to zdarzenia, które wypełniały ten spektakl. Reżyserowany był przez Alicję Choińską, a kierownictwo muzyczne i akompaniament realizował Zbigniew Rymarz. W rolę Eugeniusza Bodo wcielił się Marek Ravski, a towarzyszyła mu Izabella Bukowska. Duet ten usłyszymy i dziś.

Izabella Bukowska – aktorka filmowa (role w najpopularniejszych serialach TV m.in.: „Klan”, „Na Wspólnej”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”) oraz jako Jagoda w „Historii kina w Popielawach”. Aktorka Teatru Polskiego ma na swoim koncie role grane w spektaklach tego Teatru m.in. „Wszędzie jest wyspa Tu”(2013), „Pinokio” (2013), role w Teatrze TV („Kram z piosenkami”, „Dziady”, „Dwaj panowie z Werony” ( w latach 1994–1997) .Grała w ponad 30 dubbingach, aktorka Teatru Polskiego Radia , prezenterka telewizyjna.

Marek Ravski – ogromny talent wokalny wspierany zdolnościami aktorskimi oraz swobodą poruszania się w różnych gatunkach muzyki. Muzyka klasyczna, rosyjskie romanse, ballady Okudżawy, piosenki z repertuaru Franka Sinatry, Elvisa Presleya, utwory Cole’a Portera, George’a Gershwina, piosenki retro, pieśni i piosenki w jidysz to tylko niektóre z obszarów, w których porusza się wokalista. Poza Polską koncertował wielokrotnie w Niemczech, Francji, Austrii, Rosji, Ukrainie, Armenii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Watykanie, dwukrotnie w Australii. Ponad 10 lat prowadzi w DKŚ Grupę Wokalną Oleander.

Przy fortepianie artystom towarzyszy Marcin Mazurek. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, zarówno jako solista, jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, takich jak: „Gabinet doktora Caligari”, „Student von Prag”. Wykonuje także recitale muzyki filmowej. Bierze udział w recitalach śpiewających aktorów, wykonujących utwory m.in.: Agnieszki Osieckiej, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Zygmunta Koniecznego oraz piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Współpracuje z większością warszawskich teatrów.

BILETY: 10 PLN
Obecny limit widzów wynosi 75% miejsc na widowni.
Dopuszczamy możliwość sprzedaży pozostałych 25% biletów dla osób zaszczepionych.
Osoby zaszczepione mogą kupić bilety tylko w Kawiarence DKŚ.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Letnie Popołudnie Seniorów - „Bodo – pieśniarz Warszawy”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert