koncert

Letnie Popołudnie Seniorów - Sentido "Osiecka – Orientalnie”

koncert

Letnie Popołudnie Seniorów - Sentido "Osiecka – Orientalnie”

Letnie Popołudnie Seniorów - Sentido "Osiecka – Orientalnie” - Bilety na koncert

LETNIE POPOŁUDNIE SENIORÓW

Sentido „Osiecka – Orientalnie”
koncert
wyst.: Kaja Mianowana (wokal), Arad Emamgholi (daf, tombak), Piotr Kopietz (akordeon, aranżacje, kierownictwo art.)

W programie koncertu usłyszymy m.in.: „Oczy tej małej”, „Ucisz serce”, „Chwalmy Pana”, „Miasteczko Bełz”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Nie żałuję”, „Niech żyje bal”, „Wariatka tańczy”.
Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość na stałe wpisała się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa zapewniły jej sławę. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez.
Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do niezwykłej twórczości Osieckiej czerpiąc z niej to, co najlepsze, i odczytując ją na nowo. Artyści zespołu ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.

Kaja Mianowana – niezależna wokalistka i aktorka scen musicalowych. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność: muzyka dawna. Studiowała również w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz (Austria). Prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową.

Arad Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową, występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi także regularnie kursy mistrzowskie gry na daf. Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie. W 2019 roku założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami.

BILETY: 10 PLN
Obecny limit widzów wynosi 75% miejsc na widowni.
Dopuszczamy możliwość sprzedaży pozostałych 25% biletów dla osób zaszczepionych.
Osoby zaszczepione mogą kupić bilety tylko w Kawiarence DKŚ.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

03.08.2021, 17:00 Dom Kultury Śródmieście
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje Letnie Popołudnie Seniorów - Sentido "Osiecka – Orientalnie”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert