koncert

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

koncert

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy - Bilety na koncert

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

Na rok 2016 przypada jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Lidii Jazgar i jej zespołu GALICJA, który tworzą: Ryszard Brączek, Michał Gąsiorowski, Rafał Mazur, Michał Woźniak i Tomek Grochot.

Lidia Jazgar, jako scenarzysta i reżyser, słynie z niekonwencjonalnych pomysłów. Na Te Urodziny, także zaprosiła niezwykłych Przyjaciół: Annę Dymną, Antoniego Krupę, Mateusza Ziółko, Motion Trio i… Orkiestrę Wieniawa, pod dyrekcją Jarosława Ignaszaka.

Te wszystkie lata to niestrudzone podążanie własną artystyczną drogą. Autorskie propozycje, z udziałem zaprzyjaźnionych Gości, zawarte zostały w 9 wydawnictwach płytowych (6 CD, 2 DVD oraz 1 muzyczna książka dla dzieci). Ballady pełne mocy i „słowa które powiedziane raz, nigdy już nie giną”, a mówiąc prościej – piękne melodyjne piosenki Galicji, dostarczają wiernym, a także coraz to nowym słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń, ale też zwykłego uśmiechu i… sił!

Lidia Jazgar, wokalistka grupy, na koncertach oczarowuje publiczność, tworząc nastrój pewnej podniosłości i wyjątkowości, równocześnie emanując ciepłem i spokojem. Z koncertów Galicji publiczność wychodzi „ulepszona”, pogodniej patrząc na uliczne błoto, wiadomości w telewizji oraz samych siebie. Warto to sprawdzić. Na sobie.

Teresa Drozda
www.strefapiosenki.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

Nasz skarb narodowy- Pani Lidia Jazgar ze swoją Galicją po raz kolejny dali nam chwile pięknych, na następny dzień wspominanych wzruszeń. Spontanicznie, inteligentnie i nastrojowo prowadzony przez artystkę koncert, Jej poetycko zaśpiewane znane utwory,, znakomici zaproszeni goście: ?zespól Motion Trio, Mateusz Ziółko ze wspaniałym, brawurowym wykonaniem klasyki Mistrza Niemena -wszystko to stworzyło wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Natomiast kilka moich uwag co do organizacji technicznej ? kilkukrotne oślepianie reflektorami widzów , szwendający się po scenie kamerzyści , wyświechtany pomysł z projekcją utworów na ekranie , skoro znakomita artystka Pani Anna Dymna szczyciła Koncert Jubileuszowy to równie miło powitalibyśmy Pana Zbigniewa Wodeckiego. W tle filmy z muzyką na koncercie ? Panowie realizatorzy- jaśniej i głośniej nie zawsze znaczy bardziej nastrojowo. To była amatorszczyzna. Lidia Jazgar i Jej Galicja - zawsze , ale drugi raz w tym miejscu- nie bardzo.
Cudowne chwile...pełne poezji, "łagodności", wzruszeń i poruszeń serca.... Wspaniały koncert niosący wiele pięknych przeżyć...i radości, i optymizmu. Dziękuję. Pozdrawiam.

Polecane z kategorii koncert