koncert

Magiczna Podróż od klasyki do popu

koncert

Magiczna Podróż od klasyki do popu

Magiczna Podróż od klasyki do popu - Bilety na koncert

Koncert w wykonaniu: Anety Skarżyński i Duetu „ Kadar” ( Krzysztof Rydzelewski i Dariusz Gajda). Od klasyki do pop-u to radosna i magiczna w przekazie podróż ze sztuką. Wydarzenie obejmuje kilkadziesiąt minut niezapomnianych wrażeń, a nade wszystko pięknej muzyki. Takie wieczory pozostają na długo w pamięci!

Chociaż w sztuce niemal wszystko już było, to jednak sam język sztuki coraz częściej okazuje się być zrozumiały jedynie dla nielicznych. Dlatego wykonawcy postanowili odejść od utartych schematów i wykonać pewnego rodzaju pasaż, łączący style i gatunki muzyczne od klasyki do pop-dance. Zapewniają, iż każdy - nawet najbardziej wybredny słuchacz - znajdzie coś dla siebie. Artyści wykonają od hitów operowych i songów musicalowych poprzez szlagiery muzyki filmowej aż do przebojów z gatunku pop i utworów dance Dariusza Gajdy. Wykonawcy obiecują, iż widownia nacieszy nie tylko uszy, ale i oczy. Całe wydarzenie bowiem zostanie okraszone prezentacją multimedialną muzycznych obrazów z gatunku fantasy, surrealizmu oraz realizmu baśniowego, autorstwa Anety Skarżyński.
Program koncertu
cześć I
1. Georges Bizet – Sequidilla Carmen
2. Camil Sait-Saens – SAMOSON & DALILA - aria Dalili Mon cœur s'ouvre à ta voix
3. Jacob Gade – Tango Jalousie – (3:40)
4. Rudolf Sieczyński – Wien, Wien – (4:40)
5. Frederick Loewe – MY FAIR LADY – song Lisy I could have danced all night
6. Agostin Lara - Granada
7. Giaccomo Puccini – GIANNI SCHICCHI – aria Lauretty Oh, mio babbino caro
8. Giaccomo Puccini – LA BOHEME – walc Musetty Quando men vo
9. Farncesco Sartori – Time to say goodby

część II

10. Dariusz Gajda – Chwila
11. Dariusz Gajda – Noc moich marzeń
12. Dariusz Gajda – Bliższy celu
13. Dariusz Gajda – Nie wiesz, czego chcesz
14. Dariusz Gajda – Ból i łzy
15. Dariusz Gajda – Krzyk do ludzkości
16. Jan Laskowski – Beata z albatrosa
17. Gianni Ferrio – Parole, parole
18. Dariusz Gajda – Try

ANETA SKARŻYŃSKI - śpiewaczka (mezzosopran) po Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu, malarka po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz pisarka – autorka powieści przygodowych oraz interdyscyplinarnego projektu Opera-Painting-Show. Umiejętności sceniczne są wynikiem niegdysiejszych szlifów, zdobywanych na estradzie, a także na deskach Opery Dolnośląskiej, Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej, Teatru Dramatycznego w Legnicy. Dorobek plastyczny to ponad 1.000 obrazów, 72 wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Trzecim obszarem jej działań jest twórczość literacka. W 2008 r. zdobyła wyróżnienie na konkursie im. Herberta w Londynie. Nakładem Wydawnictwa Psychoskok drukiem ukazało się jej 5 powieści przygodowych.

KRZYSZTOF RYDZELEWSKI – wokalista, uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zdobył warsztat i doskonalił swój głos. Współpracował z koncertmistrzem, założycielem zespołu Belcanto Panią Olgą Romaszko-Niewiadomską, wybitnym polskim muzykiem i kompozytorem Włodzimierz Nahornym, Eugeniuszem Majchrzakiem. Krzysztof w roku 2017 został uhonorowany przez burmistrza Bielan miasta stołecznego Warszawy oraz kapitułę statuetką Bielańskiego Wolontariusza Roku przyznawaną przez Stowarzyszenie Vis Major, za koncerty dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Od 2019 roku jest także ambasadorem Fundacji Pomóż Innym.

DARIUSZ GAJDA – autor melodii, tekstów, wokalista, członek Związku Artystów Scen Polskich. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu Ars Nova - Jackiem Urbaniakiem. Wystąpił w koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona w oprawie muzycznej Ars Nova. Do tej pory ukazały się płyty: Chwila, Najpiękniejsze kolędy oraz Takie jest życie. Od roku 2019 jest ambasadorem Fundacji Pomóż Innym. Wspólnie z Krzysztofem Rydzelewskim stworzyli zespół pod nazwą KADAR, co zaowocowało wydaniem wspólnej płyty pt. Życie jest miłością.

Cena biletu: w przedsprzedaży 20,-
W dniu koncertu 25,-

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Magiczna Podróż od klasyki do popu

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert