koncert

Marcin Wyrostek & Corazon (dystrybucja wejściówek zakończona)

koncert

Marcin Wyrostek & Corazon (dystrybucja wejściówek zakończona)

Marcin Wyrostek & Corazon (dystrybucja wejściówek zakończona) - Bilety na koncert

OD VIVALDIEGO DO PIAZZOLLI

Marcin Wyrostek /akordeon/
Marcin Jajkiewicz /śpiew/
Mateusz Adamczyk /skrzypce/
Daniel Popiałkiewicz /gitara/
Agnieszka Haase-Rendchen /fortepian/
Piotr Zaufal /gitara basowa/
Krzysztof Nowakowski /instrumenty perkusyjne/

OD VIVALDIEGO DO PIAZZOLLI - koncert będzie kompilacją utworów z kręgu muzyki, w jakiej dotychczas artyści się poruszali, a mianowicie: hiszpańskiej (Hijo de la luna - Jose Maria Cano, Nacho Cano), argentyńskiej (Libertango, Vuelvo al Sur - Astor Piazzolla) , polskiej (Ach, śpij kochanie - Henryk Wars). Istotną część wypełni muzyka autorstwa Marcina Wyrostka i muzyków zespołu Corazon - Piotra Zaufala, Mateusza Adamczyka, Daniela Popiałkiewicza. Wybrzmiewać w niej będą echa m.in. muzyki bałkańskiej, szkockiej, polskiej. W programie koncertu obecna będzie też muzyka klasyczna w wirtuozowskim wydaniu Marcina Wyrostka. Zaprezentuje on jedną z części koncertu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego (Zima).

Bezpłatne wejściówki na koncert będzie można nabyć w punkcie informacyjnym MIK (ul. Elektoralna 12) od 8 lutego 2019 od godziny 11:00. Jedna osoba może uzyskać max. 2 wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

MARCIN WYROSTEK - akordeonista - zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektu Corazon z którym nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango”, podwójną platynową płytę za krążek „Coloriage” - 2012 i platynową płytę za album „For Alice” -2015. Pod koniec 2017 roku wraz z zespołem zakończył prace nad najnowszym albumem „Polacc”, który w odróżnieniu od poprzednich jest mocno inspirowany muzyką polską.

Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej - Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową
i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Marcin Wyrostek & CORAZON – zespół powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty „Magia del Tango”, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty „Coloriage” (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album „For Alice”, będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka „Polacc” uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich. Program ten artyści mieli okazję zaprezentować politykom, szefom wielu państw na oficjalnej ceremonii rozpoczęcia szczytu klimatycznego w Katowicach COP24 (3.12.2018).

Dodatkowe informacje na temat dystrybucji wejściówek: kasa@mik.waw.pl, 783 708 380

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, p.mazur@mik.waw.pl, 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

W lutym oraz marcu kawiarnia Mazowieckiego Instytutu Kultury będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marcin Wyrostek & Corazon (dystrybucja wejściówek zakończona)

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert