Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

MAREK NAPIÓRKOWSKI „HIPOKAMP” feat. ADAM PIEROŃCZYK

koncert

MAREK NAPIÓRKOWSKI „HIPOKAMP” feat. ADAM PIEROŃCZYK

MAREK NAPIÓRKOWSKI „HIPOKAMP” feat. ADAM PIEROŃCZYK - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Drogi Widzu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii.

Intrygująca muzyka Marka Napiórkowskiego – Pierwszej Gitary Polskiego Jazzu – została stworzona przez niego na 30-lecie własnej działalności artystycznej. Pochodzi z jednej z jego ostatnich płyt, zatytułowanej HIPOKAMP. Tytuł ten nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, niezmiennie świeża i nowa muzyka gitarzysty, to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw.

Od 2012 roku Marek Napiórkowski wybierany jest, głosami czytelników Jazz Forum, na laureata Jazzowy Gitarzysta roku

HIPOKAMP łączy wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, różnorakich analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawił się na płycie, jest – ceniony w Europie i na świecie saksofonista jazzowy – Adam Pierończyk. Premiera płyty miała miejsce 27 września 2019 roku.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum” jest wybierany na laureata tytułu Jazzowy Gitarzysta Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 roku wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album WAW-NYC. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami.

Wykonawcy
Marek Napiórkowski – gitary
Adam Pierończyk – saksofon sopranowy
Jan Smoczyński – syntezatory/instrumenty klawiszowe
Paweł Dobrowolski – perkusja
Philip South – instrumenty perkusyjne

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: MAREK NAPIÓRKOWSKI „HIPOKAMP” feat. ADAM PIEROŃCZYK

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert