koncert

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL

koncert

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL - Bilety na koncert

Artystka wystąpi w kolejnej odsłonie SOL MUSIC FESTIVAL, 20 października w Teatrze im.C.K.Norwida w Jeleniej Górze.
Jest jedną z najbardziej utalentowanych reprezentantek world music, wymienianą obok takich gwiazd, jak Mariza, czy Yasmin Levy. Niezwykła mieszanka wielu kultur i stylów w połączeniu z głębokim i pełnym emocji głosem . Każdy koncert w jej wykonaniu to sentymentalna i pełna wzruszeń podróż.
Śpiewa po hiszpańsku, hebrajsku, angielsku oraz w języku Ladino ( dialekt języka hiszpańskiego, który powstał po wygnaniu Żydów sefardyjskich z Półwyspu Iberyjskiego).
Na różnorodność stylów, które prezentuje, ogromne znaczenie ma jej sefardyjskie pochodzenie. Była i jest wielką fanką flamenco, co też nadaje charakterystyczny posmak jej piosenkom. Talent i miłość do muzyki odziedziczyła po swojej mamie, która w domu śpiewała marokańskie liturgiczne poematy i żydowskie ballady z Andaluzji, które również wpłynęły na gust i twórczość muzyczną córki.
Joj Pareles z NY Times pisze o Mor Karbasi: ‚”..posiada głos natchniony bliskowschodnią muzyką i drżącą intensywnością iberyjskiego flamenco i fado”.
„Młoda, śliczna, posiadająca mocny głos, z korzeniami sięgającymi starożytnej i bogatej tradycji sefardyjskiej, Mor Karbasi posiada wszystko, czego potrzeba, żeby osiągnąć sukces na scenie world music”. Mark Hudson, Daily Telegraph.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

koncert wspaniały. Artyści profesjonalni, magiczni, indywidualiści tworzący doskonały zespół. Mor Karbasi to piękno w każdej postaci. Kobiecość, wdzięk, głos anioła :)
bardzo dobre egzotyczne wydarzenie !
Mało znana , ale wspaniała muzyka.

Polecane