koncert

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL

koncert

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL

MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL - Bilety na koncert

Artystka wystąpi w kolejnej odsłonie SOL MUSIC FESTIVAL, 20 października w Teatrze im.C.K.Norwida w Jeleniej Górze.
Jest jedną z najbardziej utalentowanych reprezentantek world music, wymienianą obok takich gwiazd, jak Mariza, czy Yasmin Levy. Niezwykła mieszanka wielu kultur i stylów w połączeniu z głębokim i pełnym emocji głosem . Każdy koncert w jej wykonaniu to sentymentalna i pełna wzruszeń podróż.
Śpiewa po hiszpańsku, hebrajsku, angielsku oraz w języku Ladino ( dialekt języka hiszpańskiego, który powstał po wygnaniu Żydów sefardyjskich z Półwyspu Iberyjskiego).
Na różnorodność stylów, które prezentuje, ogromne znaczenie ma jej sefardyjskie pochodzenie. Była i jest wielką fanką flamenco, co też nadaje charakterystyczny posmak jej piosenkom. Talent i miłość do muzyki odziedziczyła po swojej mamie, która w domu śpiewała marokańskie liturgiczne poematy i żydowskie ballady z Andaluzji, które również wpłynęły na gust i twórczość muzyczną córki.
Joj Pareles z NY Times pisze o Mor Karbasi: ‚”..posiada głos natchniony bliskowschodnią muzyką i drżącą intensywnością iberyjskiego flamenco i fado”.
„Młoda, śliczna, posiadająca mocny głos, z korzeniami sięgającymi starożytnej i bogatej tradycji sefardyjskiej, Mor Karbasi posiada wszystko, czego potrzeba, żeby osiągnąć sukces na scenie world music”. Mark Hudson, Daily Telegraph.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje MOR KARBASI - SOL MUSIC FESTIVAL

koncert wspaniały. Artyści profesjonalni, magiczni, indywidualiści tworzący doskonały zespół. Mor Karbasi to piękno w każdej postaci. Kobiecość, wdzięk, głos anioła :)
bardzo dobre egzotyczne wydarzenie !
Mało znana , ale wspaniała muzyka.

Polecane z kategorii koncert