Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

koncert

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Gorąco zapraszamy na salsowe wydarzenie roku 2022!
5-lecie zespołu „Roland Abreu &The CubanLatin Jazz” i projektu „Music of Buena Vista” oraz 30. urodziny lidera zespołu Rolanda Abreu. Zapraszamy przyjaciół, znajomych, muzyków, fanów muzyki kubańskiej i wszystkich chętnych, którzy chcą spędzić z nami czas w ten niezapomniany wieczór!
Koncert odbędzie się w sobotę 26 marca w Starym Klasztorze. Gości specjalnych urodzinowej imprezy poznamy już wkrótce. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń tego roku muzyki latynoskiej w Polsce!

Przygotowaliśmy dla Was specjalny program artystyczny obejmujący wiele atrakcji takich jak:
• para taneczna profesjonalnych tancerzy rytmów latynoskich i ich wyjątkowe show, które skradnie serca niejednego widza
• wystawa dwóch malarzy kubańskich
• goście specjalni prosto z Kuby
• wiele innych niespodzianek na miejscu

Podczas koncertu będziecie mieli przyjemność posłuchać zarówno utworów zespołu „Roland Abreu &The CubanLatin Jazz” jak i największych hitów muzyki kubańskiej.
Po koncercie zapraszamy na imprezę z kubańskim DJ-em, który w rytmach latynoskich poprowadzi imprezę do białego rana!
Czeka Was niezapomniana noc! Serdecznie zapraszamy!

Roland Abreu & The CubanLatin Jazz jest międzynarodową formacją prowadzoną przez urodzonego w Hawanie kontrabasisty Rolanda Abreu. Zespół z powodzeniem zdobywa uznanie krytyków i publiczności oraz nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Kwartet już w kwietniu 2022 roku ruszy w trasę koncertową, podsumowującą pięć lat swojego istnienia. Zaledwie w ciągu kilku lat „Roland Abreu & The CubanLatin Jazz” wydali dwie płyty, zagrali setki koncertów w Polsce i w Europie, zrealizowali szereg projektów oraz koncertów takich jak „Music of Buena Vista” oraz “Roots Orchestral”.
Kwartet łączy w sobie latynoski jazz i fusion z elementami tradycyjnej muzyki z Kuby. Robi to w barwny i wirtuozerski sposób. W muzyce zespołu można odnaleźć również wpływy słowiańskie i klasyczne, co czyni „Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz” niezwykle oryginalnymi. Choć brzmienie formacji opiera się na instrumentarium kwartetu jazzowego, artyści wzbogacają je poprzez stałą współpracę z wokalistami i instrumentalistami z Kuby jak choćby z Yaremi Kordos - charyzmatyczną wokalistką, która występowała w legendarnym „Buena Vista Social Club”.

Roland Abreu jest kontrabasistą i kompozytorem urodzonym na Kubie, gdzie ukończył konserwatorium muzyczne. Ten młody muzyk rozpoczął profesjonalną pracę już w wieku lat 16. Roland przeniósł się do Wrocławia, gdzie mieszka i gdzie ukończył Akademię Muzyczną. Obok lidera trzon zespołu stanowią Taras Bakovskiy (saksofonista ukraińskiego pochodzenia, uczeń Piotra Barona), pianista Paweł Kukuła (studiuje w klasie Kuby Stankiewicza na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) oraz cudowne dziecko perkusji Dominik Jaske. Młodzi artyści to wybitni instrumentaliści i barwne osobowości sceniczne.

Bilety zakupione na koncert obejmują również Salsowe AfterParty

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

Cudownie:)
Mika 13.07.2020 11:58
MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz
Wrocław, 08.07.2020
Stary Klasztor

Polecane z kategorii koncert