koncert

MUZYKA FILMOWA - koncert w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

koncert

MUZYKA FILMOWA - koncert w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

MUZYKA FILMOWA - koncert w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego - Bilety na koncert

Muzyka filmowa Wojciecha Kilara, Enrico Morricone, Johna Williamsa, Bartosza Chajdeckiego, Henryka Kuźniaka oraz poezja ks. Mieczysława Malińskiego
Wykonawcy:
Maciej Zakościelny – skrzypce, recytacja
Roman Widaszek – klarnet
Grzegorz Biegas – fortepian
Kwintet Śląskich Kameralistów

1 października 2021 roku zaprosimy słuchaczy do Raciborskiego Centrum Kultury na koncert muzyki filmowej, połączonej z poezją ks. Mieczysława Malińskiego – poruszającymi Bajkami, czyli międzypokoleniowymi opowieściami z morałem. Koncert będzie okazją do wysłuchania znakomitych utworów Wojciecha Kilara, Ennia Morricone, Johna Williamsa, Bartosza Chajdeckiego i Henryka Kuźniaka oraz poznania talentu muzycznego Macieja Zakościelnego, a także wirtuozerii klarnecisty Romana Widaszka i pianisty Grzegorza Biegasa.
Roman Widaszek i Grzegorz Biegas są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej i profesorami macierzystej uczelni. Popularny aktor Maciej Zakościelny, który w 2004 roku na łódzkim festiwalu szkół teatralnych otrzymał nagrodę za ruch sceniczny i ekspresję, ukończył też szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec i niejednokrotnie prezentował swój talent muzyczny podczas spektakli, w tym Śpiewając Jazz w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela. Towarzyszył też podczas przedsięwzięć muzycznych Mariannie Wróblewskiej – jednej z najciekawszych wokalistek w historii polskiego jazzu oraz Beacie Przybytek – pianistce i wokalistce jazzowej.
Solistom towarzyszyć będzie Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie: Dariusz Zboch – skrzypce, Jakub Łysik – skrzypce, Jarosław Marzec – altówka, Katarzyna Biedrowska – wiolonczela, Dawid Lewandowski – kontrabas. Zespół występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą obok takich gwiazd jak Jordi Savall, Borodin Quartet czy Kwintet smyczkowy Filharmoników Berlińskich. Jako „Schlesische Kammersolisten” Kwintet regularnie współpracuje z niemieckim pianistą Christophem Soldanem. Zespół wydał dwie płyty wypełnione utworami zaaranżowanymi przez koncertmistrza – Dariusza Zbocha – przebojami muzyki rozrywkowej lat 60. i 70. ubiegłego stulecia w kompletnie nowym, „klasycznym” ujęciu i rozmaitymi utworami z kręgu szeroko pojętej muzyki żydowskiej. Inspiracją do nagrania trzeciej płyty z kwintetami smyczkowymi Krzysztofa Pendereckiego i Antonina Dvořáka było przywiązanie muzyków zespołu do czystej postaci muzyki kameralnej, którą większość z nich na co dzień wykonuje, grając w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partnerem Festiwalu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Współorganizatorem Festiwalu jest Raciborskie Centrum Kultury

Obowiązują raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje MUZYKA FILMOWA - koncert w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert