Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America"

koncert

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America"

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America" - Bilety na koncert

MACIEK PYSZ QUARTET
Maciek Pysz (Polska/Anglia) - gitary
Laurent Derache (Francja) - akordeon
Yuri Goloubev Rosja/Anglia) - konrabas
Antoine Banville (Francja) - perkusja
Maciek Pysz to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego, lirycznego frazowania, a także pomysłowych kompozycji w stylu muzyki filmowej. Występował z wieloma wspaniałymi muzykami takimi jak Tim Garland, Francois Arnaud czy Daniele di Bonaventura – z którym to, fantastycznym bandeonistą, wystąpił w Gliwicach na festiwalu Palm Jazz w 2016 roku. Maciek Pysz grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech. W 2013 roku dla angielskiej wytworni 33Jazz Records nagrał swój debiutancki album „Insight” wraz z Yurijem Goloubevem na kontrabasie i Asafem Sirkisem na perkusji. W 2015 roku Maciek wydał swoją drugą płytę, "A Journey" nagraną w składzie w poszerzonym o Daniele di Bonaventurę, bandoneonistę z ECM. Album ten wydany przez amerykańską wytwórnię Dot Time Records otrzymał doskonale recenzje. O występach zespołu napisano: "świeże, czyste, lśniące piękno gitary Macka Pysza". Poza byciem liderem własnego projektu, Maciek jest członkiem grupy Inwardness z Francji, Julian Costello Quartet w Angllii, a także duetu gitarowego z włoskim gitarzystą Gianluca Coroną.
Do Rybnika Maciek przywiezie międzynarodowy kwartet, w którego skład wchodzą lider, gitarzysta i kompozytor Maciek Pysz, wschodząca gwiazda paryskiej sceny jazzowej, akordeonista Laurent Derache, znany rosyjski kontrabasista mieszkający w Anglii Yuri Goloubev, oraz doskonały francuski perkusista Antoine Banville.
PRASA
"Album gitarzysty Macieja Pysza zawiera doskonalą dawkę pogodnego world-jazzu rozbudowanego o wspaniałą wirtuozerię lidera oraz zaproszonych gości". Dionizy Piątkowski (Era Jazzu, June 2017)
"4*" Konrad Zywiecki (Jazz Forum, March 2016)
"Pysz kontynuuje drogę już wytyczoną na jego debiutanckiej płycie, która prezentuje go jako doskonałego kompozytora oraz wirtuoza gitary". Adam Baruch (Polish Jazz Blogspot

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do 31.10. i 50 zł od 1.11.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

wysmienity klimat
Świetny koncert, polecam!
Wspaniały Koncert, polecam.
Występy bardzo udane. Impreza pełna pozytywnych odczuć i wrażeń. Duchowa uczta
Wspaniały wieczór z genialnymi muzykami!
Maciek Pysz Quartet: Bardzo dobry koncert. Świetni instrumentaliści. Różnorodność utworów, dynamika wykonania intensywnie absorbowały uwagę i podziw dla polotu improwizacji w utworach. Szczególnie dobrze wypadały fragmenty muzycznego dialogu gitary i kontrabasu.
było wspaniale,pierwszy wykonawca zaangażowany,drugi perfekcyjny
super

Polecane