koncert

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America"

koncert

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America"

Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America" - Bilety na koncert

MACIEK PYSZ QUARTET
Maciek Pysz (Polska/Anglia) - gitary
Laurent Derache (Francja) - akordeon
Yuri Goloubev Rosja/Anglia) - konrabas
Antoine Banville (Francja) - perkusja
Maciek Pysz to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego, lirycznego frazowania, a także pomysłowych kompozycji w stylu muzyki filmowej. Występował z wieloma wspaniałymi muzykami takimi jak Tim Garland, Francois Arnaud czy Daniele di Bonaventura – z którym to, fantastycznym bandeonistą, wystąpił w Gliwicach na festiwalu Palm Jazz w 2016 roku. Maciek Pysz grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech. W 2013 roku dla angielskiej wytworni 33Jazz Records nagrał swój debiutancki album „Insight” wraz z Yurijem Goloubevem na kontrabasie i Asafem Sirkisem na perkusji. W 2015 roku Maciek wydał swoją drugą płytę, "A Journey" nagraną w składzie w poszerzonym o Daniele di Bonaventurę, bandoneonistę z ECM. Album ten wydany przez amerykańską wytwórnię Dot Time Records otrzymał doskonale recenzje. O występach zespołu napisano: "świeże, czyste, lśniące piękno gitary Macka Pysza". Poza byciem liderem własnego projektu, Maciek jest członkiem grupy Inwardness z Francji, Julian Costello Quartet w Angllii, a także duetu gitarowego z włoskim gitarzystą Gianluca Coroną.
Do Rybnika Maciek przywiezie międzynarodowy kwartet, w którego skład wchodzą lider, gitarzysta i kompozytor Maciek Pysz, wschodząca gwiazda paryskiej sceny jazzowej, akordeonista Laurent Derache, znany rosyjski kontrabasista mieszkający w Anglii Yuri Goloubev, oraz doskonały francuski perkusista Antoine Banville.
PRASA
"Album gitarzysty Macieja Pysza zawiera doskonalą dawkę pogodnego world-jazzu rozbudowanego o wspaniałą wirtuozerię lidera oraz zaproszonych gości". Dionizy Piątkowski (Era Jazzu, June 2017)
"4*" Konrad Zywiecki (Jazz Forum, March 2016)
"Pysz kontynuuje drogę już wytyczoną na jego debiutanckiej płycie, która prezentuje go jako doskonałego kompozytora oraz wirtuoza gitary". Adam Baruch (Polish Jazz Blogspot

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do 31.10. i 50 zł od 1.11.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Maciek Pysz Quartet oraz Włodek Pawlik Trio "America"

wysmienity klimat
Świetny koncert, polecam!
Wspaniały Koncert, polecam.
Występy bardzo udane. Impreza pełna pozytywnych odczuć i wrażeń. Duchowa uczta
Wspaniały wieczór z genialnymi muzykami!
Maciek Pysz Quartet: Bardzo dobry koncert. Świetni instrumentaliści. Różnorodność utworów, dynamika wykonania intensywnie absorbowały uwagę i podziw dla polotu improwizacji w utworach. Szczególnie dobrze wypadały fragmenty muzycznego dialogu gitary i kontrabasu.
było wspaniale,pierwszy wykonawca zaangażowany,drugi perfekcyjny
super

Polecane z kategorii koncert