koncert

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz

koncert

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz - Bilety na koncert

W ramach pierwszej edycji „ES jazz Festival” zapraszamy na koncert klubowy Małgorzaty Markiewicz – jednej z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

O jej talencie na łamach czasopisma „Tylko Rock” wypowiadał się sam Czesław Niemen, który do końca swojego życia wspierał młodą artystkę. Po sukcesach związanych z wygraną finału „Szansy na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (najmłodsza uczestniczka w historii) otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album „Psałterz Wrześniowy”. Artystka promowała ten krążek w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku), a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007.

Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej. Jest absolwentką Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona (zmarłego w lutym 2019 r.), utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Małgorzata Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny, czy wspominany już Janusz Skowron.

Wraz z utytułowanym pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAiKS „Piosenka na 100” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie.

W Skierniewicach Artystka wystąpi m.in. w towarzystwie muzyków znakomitego trio jazzowego Stryjo i zaprezentuje premierowo materiał ze swojej debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze w 2019 roku. Wspominany już utwór „Niebywałe” jest pierwszym singlem promującym debiutancki krążek artystki. Do utworu zrealizowano teledysk w reżyserii znanej ze znakomitych produkcji Olgi Czyżykiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Fajna impreza, choć ustawienie dźwięku zdecydowanie złe. Sala za mała na tyle decybeli. Występ Małgorzaty super.

Polecane