koncert

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz

koncert

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz

ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz - Bilety na koncert

W ramach pierwszej edycji „ES jazz Festival” zapraszamy na koncert klubowy Małgorzaty Markiewicz – jednej z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

O jej talencie na łamach czasopisma „Tylko Rock” wypowiadał się sam Czesław Niemen, który do końca swojego życia wspierał młodą artystkę. Po sukcesach związanych z wygraną finału „Szansy na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (najmłodsza uczestniczka w historii) otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album „Psałterz Wrześniowy”. Artystka promowała ten krążek w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku), a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007.

Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej. Jest absolwentką Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona (zmarłego w lutym 2019 r.), utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Małgorzata Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny, czy wspominany już Janusz Skowron.

Wraz z utytułowanym pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAiKS „Piosenka na 100” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie.

W Skierniewicach Artystka wystąpi m.in. w towarzystwie muzyków znakomitego trio jazzowego Stryjo i zaprezentuje premierowo materiał ze swojej debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze w 2019 roku. Wspominany już utwór „Niebywałe” jest pierwszym singlem promującym debiutancki krążek artystki. Do utworu zrealizowano teledysk w reżyserii znanej ze znakomitych produkcji Olgi Czyżykiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje ES jazz Festival - Małgorzata Markiewicz

Fajna impreza, choć ustawienie dźwięku zdecydowanie złe. Sala za mała na tyle decybeli. Występ Małgorzaty super.

Polecane z kategorii koncert