koncert

Mali Hamernicy – koncert jesienny

koncert

Mali Hamernicy – koncert jesienny

Mali Hamernicy – koncert jesienny - Bilety na koncert

Mali Hamernicy – koncert jesienny

33. rocznica powstania Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy

Oprócz tradycyjnych góralskich tańców i pieśni w wykonaniu najmłodszych uczestników zajęć Dziecięcego Zespołu Góralskiego na scenie będzie można podziwiać także występy gości z Zawoi – zespołu Mała Juzyna.

Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” powstał 1 września 1984 roku. Jest Zespołem amatorskim. Działa przy Nowohuckim Centrum Kultury. Członkami Zespołu są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, w różny sposób spowinowaceni z rodami góralskimi. Do tej pory dał już 680 koncertów, prezentując w formie autentycznej folklor Skalnego Podhala. Przedstawia następujące programy artystyczne: „Nad potokiem”, „Mali kolędnicy”, „Pasenie gęsi”, „Zabawiacka”, „Majowe kwiotecki”, „Polak Papieżem”, „Mała szopka”, „Na naskom nucicke”, „Jasełka Góralskie”.

Zespół jest wielokrotnym laureatem Przeglądów Krakowskich, festiwali: w Żywcu, Bukowinie, Poroninie, Rabce, Stalowej Woli, Przemyślu i innych festiwali dziecięcych w Polsce i za granicą. Odbył dwadzieścia dziewięć wojaży, m. in. do Bułgarii, na Słowację, do Niemiec, na Węgry, do Estonii, do Rosji, do Serbii, do Watykanu i do Grecji. Jest posiadaczem „Medalu Pomocnej Dłoni”, Medalu Festiwalu „Papieża nam Polska dała”, Medalu 10-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Odznaczeniem „Honoris Gratia”, Medalem „Moja Nowa Huta” oraz Medalem Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie.

„MALI HAMERNICY” koncertują społecznie w domach opieki społecznej, domach dziecka, dla swoich rówieśników, działając w akcji „Trza mieć serce”, rozpoczęły akcję „Dla dzieci z wrodzonymi wadami serca”, propagują własny apel „Folklor-Przyroda-Ekologia” powierzając dzieciom opiekę nad ogródkami i zieleńcami. Realizują „Lekcje z Folklorem„. Ponadto biorą udział w takich imprezach jak: „Dzień Matki”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Dziecka”, „Dzieci Dzieciom”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” itp.

Zespół posiada nagrania w Radio i Telewizji Polskiej, w krajach w których przebywał oraz własne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mali Hamernicy – koncert jesienny

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert