Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Mamadou & Sama Yoon

koncert

Mamadou & Sama Yoon

Mamadou & Sama Yoon - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mamadou & Sama Yoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza ethnofolku, afrobeatu, i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca.

Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki(DAAB, Szwagierkolaska)którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra.
W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy.
Teksty piosenek są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy.

W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę Umbada w wytwórni For Tune która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 2016r. w Europie

Mamadou&SamaYoon (ft. Pablopavo) - Mangi Xaar (official video)
https://www.youtube.com/watch?v=IL5JK5UvtfY

Mamadou & Sama Yoon - Aminata (official video)
https://www.youtube.com/watch?v=x6G5kNC_Q1k

O zespole Sama Yoon:
„Płyta ciekawie niejednorodna, trochę patchworkowa, ale też osobliwie spójna jak współczesna Afryka”- Mirosław Pęczak, Polityka

„Płyta rozwija się powoli, a jej potoczystość delikatnie wkręca, jest to jednak spokojny trans bez amoku. Bardzo przyjazna dla ucha płyta, bez banału” - Jarek Mikołajczyk, Popcentrala

„Gęsto, choć bez bałaganu, bogato ale selektywnie, płyną sobie kawałki jakby wynikały jeden z drugiego, jakby każdy następny był dopełnieniem i kontynuacją poprzednich” - Jan Pospieszalski, DoRzeczy

„… nie znając słowa w wolof nietrudno wyczuć klimat panujący na płycie. Jasne barwy, wyraźne, nierzadko po prostu taneczne rytmy, melodie gładko wpadające w ucho i umysł” - Katarzyna Paluch, Etnosystem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Mamadou & Sama Yoon

super
bulldog05 30.03.2019 08:49
Koncert rewelacyjny i tyle w tym temacie !!!!
fotoyaca 11.02.2018 19:09
Super !
SylaErr 06.02.2018 09:42
Muzyka w moim style więc występ uroczy. Artyści wysoki poziom. Kameralny nastrój w klubie
henjek 06.02.2018 07:03
Koncert Mamadou & Sama Yoon bardzo udany. Solista żywiołowy, muzycy profesjonalni. Dobry kontakt z publicznością. Mamadou znakomicie wkomponował się w klimat klubu Bogart. Warto było przyjechać.....;-)
Poznaniak 04.02.2018 20:10
Bardzo sie ciesze ze taki koncert nie przeszegl mi kolo nosa.Super.Polecam.
brian 04.02.2018 13:16

Polecane z kategorii koncert