koncert

Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days

koncert

Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days

Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days - Bilety na koncert

19 listopada godz. 19.00

Manu Katché pochodzi z Francji, specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych, kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny.

Od 2005 roku z powodzeniem realizuje autorskie projekty jazzowe w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie – ECM. Jest gwiazdą w swej rodzinnej Francji – znany m.in. jako najbardziej srogi juror tamtejszej wersji Idola. Jest także ważną postacią międzynarodowej sceny pop – począwszy od albumu “So” przez 12 kolejnych albumów Petera Gabriela przez współpracę ze Stingiem, Joni Mitchell, Jeffem Beckiem, Joe Satrianim, Tori Amos czy Tracy Chapman. Po sześciu albumach w quartecie i kwintecie, Manu Katché powraca z nowym, elektrycznym trio! Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych bębniarzy we współczesnym jazzie. Jego specyficzny styl gry, genialna mieszanka elegancji i mocy stanowią jego bardzo precyzyjną wizytówkę. Jego muzyka charakteryzuje się dokładnością, unikalnym przepływem i głęboką wrażliwością na klimat, w którym powstaje. Katché jest geniuszem dwóch sfer: z jednej strony niesamowity perkusista, a z drugiej wielki kompozytor i kapelmistrz. Artysta stworzył Trio z artystami, z którymi dzieli muzyczne wyczucie i swobodę gry. Na basie zagra Jerome Regard, natomiast na gitarze spotkamy się z Jimem Grandcampem.

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Manu Katché Trio - koncert w ramach PalmJazz Days

Bardzo dobry występ, wszyscy muzycy uwodzicielsko zwyczajni i przy tym nadzwyczajnie grali.Dużo dobrej energii i rytmu, który pobudza.

Polecane z kategorii koncert