koncert

Marcin Masecki - Polskie Tango

koncert

Marcin Masecki - Polskie Tango

Marcin Masecki - Polskie Tango - Bilety na koncert

Marcina Maseckiego, artysty o nieokiełznanej wyobraźni, wybitnego pianisty, kompozytora i aranżera, Czymś absolutnie wyjątkowym jest mistrzowskie łączenie gatunków muzycznych, które stało się jego, powszechnie rozpoznawalnym, znakiem firmowym. Z równą siłą potrafi zaczarować słuchacza sonatami Beethovena, mazurkami Chopina, ragtajmami z początku XX wieku, czy też wielkimi i niezapomnianymi szlagierami lat 20-tych i 30-tych.
Jego najnowszy solowy projekt – „POLSKIE TANGO” narodził się z fascynacji muzyką polskiego międzywojnia, z zasłuchania w ponadczasowe utwory Warsa, Kapera, Karasińskiego i wielu innych twórców z tamtej epoki, z zauroczenia niepowtarzalnym brzmieniem ówczesnych rewii, dansingów i kabaretów.
Trudno nie docenić wpływu jaki na muzyczny klimat „Polskiego Tanga” miały częste wizyty Marcina w Argentynie, ojczyźnie tanga, skąd pochodzi jego żona Candelaria.
Z bogatego zbioru międzywojennych tang dokonał Masecki wyboru bardzo osobistego, iskrzącego emocjami. Wybrane tanga opowiada nam w swoim intrygującym, staro-nowym, języku muzycznym. Ani przez chwilę nie kopiuje kanonicznych brzmień, ale, jak to u niego, z niezwykłą finezją bawi się nowatorskimi dźwiękami, a w pięciolinie dawnych partytur wsypuje, z wielkim sukcesem, dziesiątki własnych nut. W sobie tylko wiadomy sposób Masecki wyczarowuje rzecz absolutnie magiczną. Buduje dzieło kryjące w sobie jakąś fascynującą niespodziankę, nowatorskie, kompletne i urzekająco piękne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marcin Masecki - Polskie Tango

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert