koncert

Marek Napiórkowski. "Hipokamp"

koncert

Marek Napiórkowski. "Hipokamp"

Marek Napiórkowski. "Hipokamp" - Bilety na koncert

Tytuł nowej płyty Marka Napiórkowskiego nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. HIPOKAMP to album na granicy gatunków, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funku oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, różnorakich analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością jednego z najbardziej pożądanych multi-perkusjonistów – Kolumbijczyka Samuela Torresa.

Koncert w składzie:
Marek Napiórkowski – gitary,
Jan Smoczyński – syntezatory / instr. klawiszowe,
Paweł Dobrowolski – perkusja,
Samuel Torres - instr. perkusyjne.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach” (2018), „WAW-NYC” (2017), „Sextet - Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "UP!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marek Napiórkowski. "Hipokamp"

Najwyższy poziom. Marek jak zawsze w formie.
Świetni muzycy. Fantastyczna zabawa. Polecam
Bardzo dobry koncert, jak zawsze w pełni profesjonalnie.
super koncert
Uczta muzyczna...😍
Koncert kameralny i przez to tak fantastyczny. Pan Marek Napiórkowski ze swoją „świtą” potrafili wprowadzić audytorium w emocjonujący świat dźwięków i dali wytchnienie od codzienności. Gorąco polecam!
Dwie godziny z cudownymi dźwiękami. Świetne kompozycje oraz piękna wersja Space Oddity Davida B.
Wspaniała muzyczna uczta.
Świetny występ, przebił wszystkie moje oczekiwania. Wspaniali muzycy i piękne utwory. Muzycy zgrani i znają swój warsztat. Od pierwszego do ostatniego akordy pasowało wszystko. Dziękuję za fascynujący wieczór!
Było rewelacyjne. Zarówno pod względem show, jak i nagłośnienia.
Mistrzowskie wykonanie. Radość wielka z udziału w tym wydarzeniu. Nagłośnienie niestety niedopracowane moim zdaniem i szkoda bardzo.

Polecane z kategorii koncert