koncert

Marek Rawski - Od Moniuszki do Presleya

koncert

Marek Rawski - Od Moniuszki do Presleya

Marek Rawski - Od Moniuszki do Presleya - Bilety na koncert

Marek Rawski „Od Moniuszki do Presleya” koncert
wyst.: Marek Ravski (wokal), Marcin Mazurek (fortepian)

Marek Ravski – artysta dysponuje fantastycznym, ciepłym, niskim głosem, którym posługuje się z wielką umiejętnością , wspartym talentem aktorskim oraz swobodą poruszania się w różnych gatunkach muzycznych. Muzyka klasyczna, cerkiewna, rosyjskie romanse, ballady Okudżawy, rytmiczne i bardzo emocjonalne negro spirituals, piosenki z repertuaru Sinatry, Presleya, Nat King Cola, utwory Col Portera, Gershwina, piosenki retro, pieśni i piosenki w jidysz, to tylko niektóre z obszarów, w których porusza się wokalista. Pisze teksty, komponuje muzykę, gra na gitarze klasycznej. Poza Polską koncertował wielokrotnie w Niemczech, Francji, Austrii, Rosji, Ukrainie, Armenii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Watykanie, a także odbył dwukrotne tourneé po Australii.
Jego możliwości i umiejętności wokalne poparte są rzetelną pracą nad głosem, studiami wokalno-aktorskimi w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), pracą w Teatrze Wielkim w Warszawie, współpracą z zespołem muzyki dawnej „Lord’s Singers”, współpracą z wytwórnią Walta Disney’a, współpracą z orkiestrami i chórami. Był wykładowcą w Szkole Teatralnej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Ponad 10 lat prowadzi w Domu Kultury Śródmieście Zespół Wokalny Oleander.

Marcin Mazurek – pianista. Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. W 2013 roku brał udział w występach gościnnych PBN w Barcelonie, grając utwory Bacha towarzyszące spektaklowi „Tańczmy Bacha” w Teatre del Liceu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą jako solista i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, takich jak: „Gabinet doktora Caligari”, „Student von Prag”, „Cienie”, „Nietolerancja”, „Zmęczona śmierć”. Wykonuje także recitale muzyki filmowej, takich kompozytorów jak: Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams, Krzysztof Komeda czy Wojciech Kilar. Bierze udział w recitalach śpiewających aktorów (np. Magdaleny Zawadzkiej), wykonując utwory m.in.: Agnieszki Osieckiej, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Zygmunta Koniecznego oraz piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Współpracuje z większością warszawskich teatrów, m.in.: Ateneum, Roma, Teatr Dramatyczny i TR. Swoje osiągnięcia prezentuje na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: w Awinionie, Dublinie, Londynie, Berlinie, Jerozolimie.

Obydwaj artyści mają za sobą piętnastoletnią współpracę.
 

BILETY: 10 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marek Rawski - Od Moniuszki do Presleya

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert