koncert

Marimba recital

koncert

Marimba recital

Marimba recital - Bilety na koncert

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala widowiskowa: Broadway

Marimba jest instrumentem perkusyjnym powstałym najprawdopodobniej na wzór afrykańskiego balafonu. W etnicznej formie przemierzyła wiele kontynentów stając się symbolem kultury narodowej krajów takich jak Meksyk czy Gwatemala. Współczesna wersja tego instrumentu miała swą premierę w latach 80 podczas największego festiwalu perkusyjnego na świecie PASIC w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy japońskiej artystki Keiko Abe (1937-) z firmą Yamaha, została stworzona 5-oktawowa marimba odpowiadająca potrzebom solistów. Instrument ten dostał „drugie życie” i małymi krokami od trzydziestu kilku lat, zapisuje się na kartach historii muzyki poważnej.

MARIMBA RECITAL to podróż po różnorodnej stylistyce w wirtuozowskim wykonaniu polskiej, wielokrotnie nagradzanej na konkursach marimbafonistki – Eweliny Hajda. Solistce zależy na ukazaniu wszechstronności instrumentu, dlatego koncert wypełnią aranżacje dzieł znanych kompozytorów jak i najpiękniejsze kompozycje dedykowane marimbie. W programie m.in.: A. Piazzolla, P. Mascagni, E. Satie, A. Ignatowicz-Glińska, E. Sejourne.

Ewelina Hajda jest muzykiem koncertującym na scenie polskiej oraz zagranicznej. Występuje w ramach recitali solowych, projektów kameralnych, festiwali muzycznych oraz kursów mistrzowskich. Występowała w Belgii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, we Włoszech oraz w Polsce.W roku 2015 współpracowała z belgijskim radiem muzyki klasycznej (Radio Klara) oraz Fundacją Prospekta, wykonując recitale na festiwalach takich jak Cultuurmarkt czy Iedereen Klassiek.Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów perkusyjnych w kategorii Marimba Solo. Zdobyła m.in. I nagrodę na Drum Wave International Percussion Competition w Sankt-Petersburgu w Rosji (2015). W 2012 roku została zaproszona na prestiżowe studia zagraniczne, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem. W trakcie 3 letniej edukacji w Belgii doskonaliła umiejętności u pedagogów takich jak dr Ludwig Albert oraz Chin-Cheng Lin, w Royal Conservatory of Antwerp. W maju 2016 z wyróżnieniem ukończyła specjalizację keyboard percussion w Conservatoire de Strasbourg, pod kierunkiem prof. Emmanuel’a Sejourne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marimba recital

Świetne wykonanie, doskonały dzwięk i światło oraz akustyka pomieszczenia dały niezapomniane wrażenia!
Ciekawy recital, doskonała perkusistka.
Cudowny recital. Dzięki krótkim komentarzom artystki wiele się też nauczyłam. Polecam wszystkim, którzy chcę się wyciszyć i zrelaksować.
Super recital.Bardzo mi się podobało. Piękny instrument.Chętnie posłuchałbym jeszcze raz.
Przepiękne wydarzenie muzyczne , profesjonalne wykonanie
Doskonały recital.Polecam
Bardzo sympatyczny koncert. Muzyka kojąca, a po wykonawczyni widać, że jest pasjonatką instrumentu.

Polecane z kategorii koncert