koncert

Marta Król i Paweł Tomaszewski Group "Tribute To The Police" oraz Anthony Strong z zespołem

koncert

Marta Król i Paweł Tomaszewski Group "Tribute To The Police" oraz Anthony Strong z zespołem

Marta Król i Paweł Tomaszewski Group "Tribute To The Police" oraz Anthony Strong z zespołem - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

32.Silesian Jazz Meeting

Marta Król & Paweł Tomaszewski Group
Projekt tworzą Marta Król oraz Paweł Tomaszewski. Projekt składa się z zaaranżowanych na nowo utworów legendarnego zespołu The Police. Nowe interpretacje oraz emocjonalne spojrzenie na melodię odkrywają raz jeszcze głębię, potencjał i piękno znanych kompozycji. Wspaniałe aranżacje Pawła Tomaszewskiego niejednokrotnie ukazują słuchaczom zaskakujące rozwiązania, twórcze idee oraz ciekawą instrumentację. Kobieca wrażliwość Marty Król nadaje nowy charakter i wydźwięk oryginalnym, męskim wykonaniom. Stylistyka kompozycji oscyluje wokół jazzu i soulu, a przełamuje ją i dodaje elegancji orkiestracja instrumentów dętych. Partie instrumentalne zagrane perfekcyjnie przez czołowych muzyków w Polsce tworzą wyjątkowo wyrafinowane brzmienie i artystyczny charakter projektu.
MARTA KRÓL wokal
PAWEŁ TOMASZEWSKI aranżacje / fortepian / instrumenty klawiszowe
PRZEMYSŁAW FLORCZAK saksofony / flety / klarnety
ANDRZEJ ŚWIĘS kontrabas / gitara basowa
PAWEŁ DOBROWOLSKI perkusja

Anthony Strong Nowa gwiazda brytyjskiej wokalistyki jazzowej! Anthony Strong to brytyjski pianista jazzowy, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. W kompozycjach Stronga słychać wpływ klasyków jazzowych a jego gra na fortepianie opiera się na ogromnej wiedzy na temat swingu Wyntona Kelly, Oscara Petersona czy Billa Evansa. W swoim gładkim, dopasowanym garniturze i osobistym urokiem Anthony Strong zdaje się szczęśliwie wypełniać rolę "angielskiego gentlemana". Jego głos i swingujący styl gry na fortepianie połączone z płynącą ze sceny energią, to muzyczna uczta, którą docenia publiczność z całego świata. Wczesne lata Anthony spędził w trzech wiodących szkołach muzycznych w Anglii, najpierw studiując grę na fortepianie klasycznym, ostatecznie poświęcając się muzyce jazzowej. Wczesne zamiłowanie do muzyki Oscara Petersona, Billa Evansa i Wyntona Kelly ostatecznie doprowadziły go do Franka Sinatry, Mel Torme'a i Nat King Cole'a i w konsekwencji do jazzowej wokalistyki. Od czasu wydania jego debiutanckiego albumu w 2013 r., o Anthonym napisano na pierwszej stronie najbardziej poczytnego francuskiego dziennika Le Figaro, wystąpił na żywo przed milionami widzów niemieckiej telewizji, a przez brytyjską prasę został uznany za “ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na kolejną, obok Jamiego Culluma i Michaela Bublé, gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu.” Jako “nowa angielska gwiazda jazzu”, mogąca pochwalić się występem przed legendarnym BB Kingiem i wydaniem minialbumu, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów jazzowych, wokalista i pianista Anthony Strong wzbudził zainteresowanie najbardziej znaczących wytwórni muzycznych na świecie. A album Stepping Out znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej stacji iTunes Jazz Charts. Stale wzbogaca trasę koncertową, która do tej pory dotarła do 26 krajów na 4 kontynentach. Harmonogramy trasy mówią same za siebie: CCB w Lizbonie o liczbie 1.300 osób, legendarny francuski festiwal Jazz w Marciac, Marina Bay Sands w Singapurze i Hollywood Bowl w USA. Wydanie albumu "On A Clear Day" z 2015 roku było wyrazem zamiaru kontynuowania tego, co robi najlepiej. Repertuar jest bezgranicznie "starą szkołą" - od standardów jazzowych i klasyki, aż po wczesnego Stevie Wonder i Motown - przecięcie jego osobistej kolekcji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Marta Król i Paweł Tomaszewski Group "Tribute To The Police" oraz Anthony Strong z zespołem

Super koncerty ! Wykonawcy rewelacyjni ! Jedynie problem z gastronomią w przerwie .
MarekW 24.11.2017 11:04
Super!!!
enzo 23.11.2017 15:19
Wysokiej klasy wykonawcy ! Serdecznie polecam
Lukasz 23.11.2017 12:07
Koncerty - jak powiedział pan Wojaczek- po prostu petarda!!!
Mary46 23.11.2017 11:45
Marta Król reprezentuje światowy poziom jazzowej wokalistyki co było słychać ze sceny. Mistrzowsko zaaranżowane przez Pawła Tomaszewskiego utwory grupy Police i Stinga brzmiały niezwykle świeżo. Każdy utwór wzruszał od pierwszych dźwięków. Czekam z niecierpliwością na autorskie piosenki tego duetu.
jan 23.11.2017 11:27

Polecane z kategorii koncert