koncert

Marysia Sadowska - Jazz na ulicach

koncert

Marysia Sadowska - Jazz na ulicach

Marysia Sadowska - Jazz na ulicach - Bilety na koncert

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat.
Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii).

Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”(Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree.

Współpracowała także z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Victorem Daviesem.
Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.

Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu - zeszłoroczna płyta „Dzień Kobiet" zebrała pochlebne recenzje i pokazała, jak bardzo Maria jest zaangażowana w sprawy kobiet. Cały projekt został doceniony min. prestiżową nagrodą „Okulary Równości".

W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna spośród trenerów dwukrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.
Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka nie zwalnia tempa.

1 kwietnia 2014 odbyła się wyczekiwana premiera jej kolejnego albumu zatytułowanego „Jazz na ulicach". Tym razem Maria pojawiła się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie gatunków, wokół których od lat oscyluje, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Album w zaledwie trzy miesiące od premiery uzyskał status Złotej Płyty!

Skład:
Maria Sadowska
Paulina Atmańska instr.klawiszowe
Beata Orbik chórek
Małgorzata Auron chórek
Marta Dryll chórek
Kacper Zasada kontrabas/gitara basowa
Bartosz Nazaruk perkusja
Tomasz Łabanowski gitary
Adrian Łabanowski chórek/przeszkadzajki

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marysia Sadowska - Jazz na ulicach

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert