koncert

Matt Dusk

koncert

Matt Dusk

Matt Dusk - Bilety na koncert

Matt Dusk, jeden z najbardziej popularnych dziś wykonawców, którzy poruszają się na pograniczu jazzu i popu, nazywany następcą Franka Sinatry, już w kwietniu wystąpi w Wytwórni.

Swingujący kanadyjski wokalista ma 37 lat. Miał przejąć firmę ojca, ale wolał śpiewać. Śpiewał w kościelnym chórze, ale nie miał okazji spotykać dziewczyn. W końcu zakochał się w Polce i do dziś jest z Julitą Borko, która sama siebie nazywa nieśmiałą dziewczyną z Olsztyna.

W roku 1998 wygrał konkurs młodych talentów ? Canadian National Exhibition Rising Star Competition, pokonując 654 jego uczestników.

Studiował na Wydziale Muzycznym York University pod kierunkiem Oscara Petersona. Zanim rozpoczął wielką karierę i podpisał kontrakt z wytwórnią Decca, wydał cztery niezależne płyty, a jego utwory cieszyły się sporą popularnością w portalach udostępniających pliki mp3.

Oficjalnie nagrywa od 2004 r. (debiutancką płytę promował przebój "Two Shots of Happy, One Shot of Sad", który oryginalnie dla Franka Sinatry napisał Bono i The Edge z U2).

W marcu 2003 podpisał kontrakt z wytwórnią Decca Records. W 2004 roku wydał świąteczny album ?Peace On Earth?. Jego debiutancki album ?Two Shots? ukazał się w 2005 roku. W styczniu 2006 Dusk nagrywał wraz z 58-osobową orkiestrą w Los Angeles swój kolejny album - ?Back In Town?.

Płyta jest mieszaniną jazzowych standardów, jak i nowych nagrań. W 2009 roku ukazała się płyta ?Good News?, która w bardzo szybkim czasie pokryła się złotem.

W 2013 r. ukazał się kolejny album - "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook", będący zbiorem kompozycji z repertuaru jazzmana Cheta Bakera. W 2015 roku Matt Dusk wydał album studyjny zatytułowany "Just the Two of Us", który nagrał w duecie z polską piosenkarką Margaret.

W 1998 r. wygrał Canadian National Exhibition Rising Star Competition. Studiował na Wydziale Muzycznym York University pod kierunkiem Oscara Petersona. Zanim rozpoczął wielką karierę i podpisał kontrakt z wytwórnią Decca, wydał cztery niezależne płyty, a jego utwory cieszyły się sporą popularnością w portalach udostępniających pliki mp3.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Matt Dusk

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert