koncert

Mazepa Quartet

koncert

Mazepa Quartet

Mazepa Quartet - Bilety na koncert

Mazepa Quartet - „Zawołaj mnie po imieniu”
„Zawołaj mnie po imieniu” to projekt, który powstał w 2018 roku.
Zawiera w sobie autorskie kompozycje Pauliny Mazepy (voc, p) do
tekstów Haliny Poświatowskiej.
Zespół tworzą:
Paulina Mazepa
Kacper Majewski - perkusja
Michał Aftyka - bas
Paweł Miętus - trąbka

Wbrew pozorom, piosenki trudno zakwalifikować do nurtu
polskiej poezji śpiewanej. Jest to przestrzenna muzyka, która zawiera w sobie elementy jazzu. Charakterystyczne wydają się być melodie, które podkreślają liryczną warstwę utworów. Piosenki obfitują w muzyczne improwizacje instrumentalistów – muzyków młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Projekt zawiera w sobie nastrojowe kompozycje skierowane do słuchacza chcącego odpocząć od hałasu, którym otacza nas dzisiejszy świat. To moment spotkania z wielopłaszczyznową, miłosną twórczością Poetki w połączeniu, ze świeżą muzyczną wyobraźnią młodych muzyków.

Paulina Mazepa – wokalistka, kompozytorka. Laureatka wielu konkursów, m. in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu Piosenkarnia w Krakowie, czy Festiwalu School & Jazz w Lubaczowie (dwa ostatnie z zespołem Mazepa Quartet). Absolwentka wokalistyki jazzowej w klasie Agnieszki Wilczyńskiej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, UMCS w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Współpracuje z muzykami polskiej sceny jazzowej, można ją usłyszeć m.in. na płycie „Przy Tobie” - piosenki Mariusza Bogdanowicza. Przez kilka lat współtworzyła zespół Anielsi, a także pop gospelowy lubelski projekt Heaven Up. Założycielka zespołu
Mazepa Quartet, z którym realizuje projekt „Zawołaj mnie po mieniu” z utworami do tekstów Haliny Poświatowskiej. Obecnie przygotowuje się do wydania płyty. W ostatnim czasie ukazał się również debiutancki klip z autorską piosenką „Nasz Dom”.

Michał Aftyka - kontrabasista, absolwent ZPSM im. F. Chopina w
Warszawie w klasie kontrabasu Adama Cegielskiego i Andrzeja Święsa. Obecniestudent I roku AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Michała Barańskiego.

Paweł Miętus – trębacz jazzowy. Student Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych powiązanych z łódzkim środowiskiem artystycznym, spośród których można wymienić Kwintet Kuby Junga, eksperymentalne trio Mint Chicken oraz duet z Szymonem Szyszką.

Kacper Majewski - perkusista, uczeń wydziału jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Krzysztofa Gradziuka. Współtworzy kilka projektów muzycznych, m.in. Andre & The Giants, Kozaurus Rex, członek jazzowego trio Jarka Michaluka, kwartetu Kasi Osterczy oraz zespołu Magdy Ruty. Inspiracją do tworzenia własnego muzycznego języka jest szeroko pojęty jazz, improwizacja, polska muzyka folkowa, a także pop oraz elementy synthwave.

Bilety:
Przedsprzedaż: 25,-
W dniu koncertu: 35,-

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mazepa Quartet

piękne to było.

Polecane z kategorii koncert