koncert

Swing Club na Mazowszu Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego Skaldowie na jazzowo

koncert

Swing Club na Mazowszu Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego Skaldowie na jazzowo

Swing Club na Mazowszu Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego  Skaldowie na jazzowo - Bilety na koncert

Swing Club na Mazowszu Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego
Skaldowie na jazzowo

4 czerwca 2021, piątek, godz. 19.00

Miejsce koncertu: Centrum Kultury Izabelin - Izabelin, ul. Jana Matejki 21

Wstęp biletowany: 15 zł
Zapraszamy serdecznie na pierwszy koncert z udziałem publiczności w Centrum Kultury Izabelin. Stęskniliśmy się za Wami!

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin

Współfinansujący: STOART

Patronat Medialny: TVP Kultura

Wykonawcy:

TRIO WOJCIECHA GOGOLEWSKIEGO

Wojciech Gogolewski – fortepian

Paweł Pańta – kontrabas

Adam Lewandowski – perkusja

WOJCIECH GOGOLEWSKI - pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu Znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. No Smoking czy Kwartet Wojciecha Gogolewskiego, jak również w roli sidemana.
Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego AIR CONDITION, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzo­wych Szwecji, Niemiec, Francji czy Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. PORI JAZZ w Finlandii, MONTREAL JAZZ FESTIVAL w Kanadzie czy JAZZ JAMBOREE w Warszawie. W latach 1988-1998 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych oraz grał koncerty w klubach jazzowych.
Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów F. Chopina do filmu Jerzego Antczaka Chopin — pragnienie miłości.

PAWEŁ PAŃTA - kontrabasista, jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy. Był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową.
Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów: Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego, Włodka Pawlika, Filipa Wojciechowskiego.
Pańta jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów: Night in Calisia nagrodzonego statuetką GRAMMY w 2014 roku, Anhelli, Tykocin oraz ścieżki dźwiękowej do filmu Rewers.

ADAM LEWANDOWSKI - gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie poprzez różne obszary muzyczne. Od zespołów rockowych takich jak Mech, poprzez muzykę country (Country Family, Lonstar Band), pop (Anna German, grupa VOX, Martyna Jakubowicz), jako muzyk studyjny (np. płyty Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, musical Kolęda Nocka, muzyka do wielu filmów), po jego ulubiony jazz, gdzie grał z najlepszymi: Wojciechem Karolakiem, Trio Marka Blizińskiego, Tomaszem Szukalskim, AIR CONDITION Zbigniewa Namysłowskiego w latach 1981-1984, Markiem Bałatą, Włodkiem Pawlikiem, Gary Guthmanem. To tylko niektórzy z jego „pracodawców”. Współpracował również z wybitnym skrzypkiem Vadimem Brodzkim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Swing Club na Mazowszu Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego Skaldowie na jazzowo

Wrażenia osłabiają ciągoty W.G. do gry indywidualnej. Niewykorzystane możliwości pozostałej dwójki, w szczególności basisty P.P.
Świetna muzyka

Polecane z kategorii koncert