koncert

Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem"

koncert

Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem"

Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem" - Bilety na koncert

Meek, Oh Why?
Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why?. Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? Słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące zżyciem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Mikołaj Kubicki żartobliwie określa swoje kompozycje jako romantyczno- funeralne. To połączenie buduje wyjątkową narracje, w której słuchacz ma wrażenie, ze pozostaje w momencie teraźniejszym, jednocześnie udając się w melancholijna, liryczna podróż. Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płona” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (selfpublishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności.

Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne sa zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójna i energetyczna całość.

Warstwa tekstowa to współczesny storytelling – Meek, Oh Why? Opowiada historie, prowokuje do refleksji, gra słowem i błyskotliwie operuje ironia – udowadnia, ze słowo rymowane może stanowić twórczość poetycka, której interpretacji podejmuje się słuchacz.

Meek, Oh Why? to projekt, który mimo młodego składu zadziwia dojrzałością – zarówno muzyczną, jak i dojrzałością przekazu. Wyprzedawane koncerty mówią same za siebie – niesamowita atmosfera, charyzma na scenie i fantastyczny kontakt z publicznością powodują, ze spotkanie z Meek, Oh Why? jest niezwykłym doświadczeniem.

SKŁAD ZESPOŁU:
Mikołaj Kubicki – wokal, trąbka
Mateusz Hulbój – wokal, elektronika
Maciej Porada – syntezator
Wawrzyniec Topa – gitara basowa, syntezatory basowe
Karol Szczygieł – pad perkusyjny,elektronika

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

27.09.2021, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert