koncert

Meet & Greet: PETER MURPHY & DAVID J. - 40 years of BAUHAUS

koncert

Meet & Greet: PETER MURPHY & DAVID J. - 40 years of BAUHAUS

Meet & Greet: PETER MURPHY & DAVID J. - 40 years of BAUHAUS - Bilety na koncert

Peter Murphy & David J. "40 years of BAUHAUS" we Wrocławiu!

Wokalista PETER MURPHY wraz z basistą DAVIDEM J. (Bauhaus, Loves And Rockets) wyruszają na trasę, aby świętować 40-lecie powstania ich macierzystego zespołu BAUHAUS.

Jedynym polskim przystankiem na europejskiej trasie będzie Wrocław.

wROCKfest.pl ma zaszczyt zaprosić 26 listopada do Centrum Koncertowego A2 na koncert "40 years of BAUHAUS"!

Na program koncertu złożą się utwory z debiutanckiej płyty BAUHAUS "In The Flat Field" oraz największe przeboje zespołu, w tym niezapomniany hit "Bela Lugosi's Dead".

Polscy fani nigdy nie mieli okazji zobaczyć BAUHAUS na żywo. Teraz nadarza się wyjątkowa okazja, aby posłuchać ich największych hitów podczas tego wyjątkowego koncertu we Wrocławiu.

Bauhaus – brytyjski zespół rockowy, jeden z pionierów stylu rock gotycki, a także charakterystycznego dla tej odmiany rocka wizerunku scenicznego. W swojej twórczości grupa czerpała z tradycji glam rocka, wzbogaconego punkrockową dynamiką. Do fascynacji muzyką Bauhaus przyznaje się wielu obecnie znanych artystów, m.in. zespół Interpol.

Zespół został założony w 1977 w Northampton w Wielkiej Brytanii w składzie: Daniel Ash (gitara), David Jay (gitara basowa), Kevin Haskins (perkusja) oraz Peter Murphy (śpiew). W 1979 roku wydał swój pierwszy singel – Bela Lugosi’s Dead. Już samo nawiązanie do postaci międzywojennego węgierskiego aktora Beli Lugosiego, zawdzięczającego sławę dzięki odtwarzaniu głównej roli w filmach o księciu Drakuli, wiele mówi o inspiracjach grupy Bauhaus. Do tego trzeba dodać charakterystyczny wizerunek oraz mroczną muzykę opartą na brzmieniu gitar, ale pełną także syntezatorowych dźwięków. Dzięki temu kompozycje Bauhaus przypominają osiągnięcia innego wpływowego zespołu końca lat 70. – Joy Division.

W 1980 roku ukazał się pierwszy album Bauhaus "In the Flat Field". W rok później grupa wydała album "Mask".

Zespół rozwiązał się w roku 1983, jednak od czasu do czasu jego członkowie grają wspólnie koncerty pod szyldem Bauhaus. Po rozpadzie zespołu Peter Murphy zajął się solową karierą muzyczną. Nagrał m.in. płyty: Love Hysteria (1988), Deep (1990), Dust (2002). Pozostali muzycy brali udział w różnych projektach muzycznych (np. Tones on Tail), jednak ich najważniejszym przedsięwzięciem był zespół Love And Rockets, który nagrał m.in. płyty Earth Sun Moon (1987), Love And Rockets (1989), Sweet F.A. (1996).

W 1998 członkowie Bauhaus rozpoczęli wspólne koncertowanie w trasie „Resurrection Tour”. Grupa koncertowała również w następnych latach, m.in. z zespołem Nine Inch Nails.

W 2008 Bauhaus wydał kolejny album, pierwszy studyjny po roku 1983, a zarazem ostatni w ich karierze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Meet & Greet: PETER MURPHY & DAVID J. - 40 years of BAUHAUS

Niestety próba zaczęła się około 30 minut wcześniej od godziny podanej na bilecie. Także kiedy Panowie kończyli podpisywać płyty niektórzy dopiero przyszli. Ja byłem od początku ale rozumiem tych którzy nie byli zadowoleni. I pomysł żeby po spotkaniu ludzi wyrzucać na zewnątrz też nie najlepszy. Na szczęście była super ochrona, która stanęła na wysokości zadania. Gdzieś organizator się troszeczkę pogubił na początku.

Polecane z kategorii koncert