koncert

Melanie Charles Quartet

koncert

Melanie Charles Quartet

Melanie Charles Quartet - Bilety na koncert

Z cyklu "Jazz w Teatrze". Tym razem na scenie rybnickiego teatru zaprezentuje się międzynarodowa formacja Melanie Charles Quartet. W skład zespołu wchodzą: Melanie Charles/USA - vocal, flute, Janusz Skowron – piano, Dishan Harper (USA)- bass, Mirosław Sitkowski – drums. Bilety:

Urodzona w Brooklynie, w rodzinie haitańsko-amerykańskiej artystka jest naprawdę rzadkością w świecie artystycznym. Melodies Jean-Baptiste Charles po mistrzowsku miesza wiele gatunków muzycznych, od soulu przez jazz po haitańską muzykę korzenną. Melanie ukończyła słynną LaGuardia High School of the Performing Arts w klasie fletu i nową Szkołę Jazzową i Współczesnej Muzyki z dyplomem wokalnego performance jazzu. Melanie podróżuje po świecie i występuje jako lider i jako "wyróżniająca się piosenkarka" w najlepszych miejscach, takich jak Blue Note NY, Mediolanie, Japonii, Duc Des Lombards w Paryżu, LPR w Nowym Jorku i wielu innych. Melanie wzięła udział w nagraniu dwóch albumów światowej sławy producenta i gitarzysty Nicoli Conte - "Love and Revolution" i "Free Souls" obok takich sław jak Gregory Porter i Jose James. Haitański autor Ralph Boncy i Haitian Jazz Foundation opisują Melanie Charles w najnowszej książce "Grand Dames De La Musique Haitienne. Melanie dzieli scenę z najlepszymi artystami Haiti, takimi jak James Germain, Belo, Buyu Ambroise, Emeline Michel i wiele innych. Artystka występuje również pod imieniem D'flower w ramach projektu o nazwie RAT HABITAT. Wydany w zeszłym roku debiutancki debiutancki EP "GUNS THAT SHOOT BUBBLEs" otrzymał entuzjastyczne recenzje Gilles Peterson, Okayplayer i Afropunk. Na koncertach w Polsce towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Janusz Skowron – piano, Dishan Harper (USA)- bass i Mirosław Sitkowski - drums.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Melanie Charles Quartet

Pozytywny koncert w klimatach jazzowo-soulowo-haitańskich, polecam!
Super!!!
Jeden z najlepszych koncertów jazzowych jaki miałem okazję wysłuchać.Bardzo odpowiadały mi jego klimaty i zróźnicowany repertuar , a największe wrażenie zrobiła na mnie gra pianisty Janusza Skowrona- zagrał genialnie.Nie mam też zastrzeżeń do nagłośnienia i oprawy graficznej koncertu.Wszystko zagrało.Bardziej szczegółową ocenę pozostawiam krytykom muzycznym , a mnie pozostaje tylko pogratulować organizatorowi i życzyć mu jak również sobie więcej takich perełek i miłych zaskoczeń.
Bardzo dobry koncert. Świetni muzycy,bardzo dobre nagłośnienie.

Polecane z kategorii koncert