koncert

Michał Salamon | Przestrzeń JAZZU/Space of JAZZ

koncert

Michał Salamon | Przestrzeń JAZZU/Space of JAZZ

Michał Salamon | Przestrzeń JAZZU/Space of JAZZ - Bilety na koncert

Drogi Słuchaczu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/kasa.html


Przestrzeń jazzu / Space of jazz to cykl koncertów prezentujących czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu. Jako miłośnicy muzyki jazzowej stwarzamy na Elektoralnej miejsce spotkań z artystami, miejsce w którym wybrzmi osobista nuta jazzu, miejsce, w którym artyści otworzą przed publicznością swoją wewnętrzną przestrzeń, a odbiorca będzie mógł przeżywać muzykę w świadomy sposób. Stwarzamy przestrzeń na wymianę energii między muzykami a publicznością. Każdy z nas porusza się w wewnętrznej przestrzeni myśli, odczuć, emocji. Każdy artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń, w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i przestrzeń drugiej osoby. Muzyki nie można dotkną, zobaczyć. Jedyną definiująca jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie. Ten czas spędzimy z artystami:

Michał Salamon - fortepian
Grzech Piotrowski - saksofon
Mikołaj Kostka - Skrzypce
Sebastian Wypych - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

Michał Salamon – pianista, kompozytor, aranżer, a ponadto wykładowca, wydawca i producent. Współzałożyciel zespołów FOURS Collectice oraz Quindependance. Twórca projektu SALAMONSPACE.

EDUKACJA
Michał Salamon zaczął grać na fortepianie w wieku sześciu lat, zainspirowany przez tatę – nauczyciela muzyki. Skończył Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunkach: fortepian jazzowy (w klasie dr Joachima Mencla) oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z dyrygenturą chóralną (w klasie prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego). Kształcił się m.in. pod okiem dr Piotra Wyleżoła, prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli oraz dr hab. Mariusza Sielskiego.

PIANISTA
Od ukończenia Akademii Muzycznej Michał Salamon uczestniczył w niespełna tysiącu koncertów na scenach Polski i Europy występując z zespołami FOURS Collectice oraz Quindependance a także m.in. z Grzechem Piotrowskim, World Orchestra, Bartozzim Wojciechowskim, kwintetem Staszka Słowińskiego oraz artystami ze świata muzyki rozrywkowej, takimi jak Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Marysia Sadowska, Mateusz Ziółko, Damian Ukeje, Filharmonia Futura i orkiestrą Vieniawa. Pianista brał także udział w licznych festiwalach jazzowych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwal Kolory Polski, YMCA Europe Festival (Czechy), Polska Jazz (Węgry), Nisville Jazz Festival (Serbia). W kwietniu 2017 r. Michał Salamon wraz z zespołem FOURS Collective zagrał koncert przed Gregorym Porterem, a w lipcu, z Quindependence, przed Kamasim Waschingtonem.

KOMPOZYTOR
Michał Salamon jest przede wszystkim liderem składów i autorem większości kompozycji, które wykonuje. Skomponował wszystkie utwory zespołu FOURS Collective oraz część utworów granych z zespołem Quindependance. Również płyta Lion’s Gate to melodie autorstwa Artysty. Michał Salamon także komercyjnymi kompozycjami dla filmów oraz reklam.

PRODUCENT I ARANŻER
Artysta ma za sobą też doświadczenia w aranżacji oraz produkcji koncertów i dużych pokazów artystycznych. Należy do nich "Tribute to Amy Winehouse feat. Kayah" - pierwsze muzyczne i multimedialne show z cyklu „RE: STARS”, poświęcone pamięci Amy Winehouse. Michał Salamon nie tylko wyprodukował całe wydarzenie, ale także zaaranżował wszystkie 18 utworów na ten koncert, które później wykonywali zarówno młodzi wokaliści: Ewelina Przybyła, Joanna Azzja Mądry, Sandra Mika, Aicha Słoniec, Małgorzata Chruściel, Wojciech Myrczek jak i gwiazda wieczoru – KAYAH.

WYKŁADOWCA
Poza działalnością artystyczną Michał Salamon jest również pedagogiem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w uczeniu w szkołach muzycznych, m.in. w Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego oraz Music Hub Akademy w Warszawie. W pracy nauczyciela najważniejsze jest dla niego odkrywanie i odpowiednie ukierunkowywanie potencjału młodych ludzi. Doświadczenie pedagogiczne oraz własna droga rozwoju natchnęły Michała Salamona do stworzenia przestrzeni do koncertów online oraz wywiadów z doświadczonymi osobami z szeroko pojętej branży muzycznej pod nazwą salamonspace. Projekt skierowany jest zarówno do uczniów szkół artystycznych jak też ich absolwentów stawiających pierwsze kroki na rynku.

NAGRODY
2014 r. - FOURS Collective - Jazzowy Debiut Fonograficzny - I miejsce (Treezz) - Instytut Muzyki iTańca
2015 r. - Quindependence - Jazz Juniors - II miejsce
2016 r. - Quindependence - Jazzowy Debiut Fonograficzny - I miejsce (Circumstances) – Instytut Muzyki i Tańca

Wydarzenie z pętlą indukcyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Michał Salamon | Przestrzeń JAZZU/Space of JAZZ

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert