koncert

Michał Salamon Trio

koncert

Michał Salamon Trio

Michał Salamon Trio - Bilety na koncert

Punktem wyjścia dla stworzenia kompozycji na *trio +* były poszukiwania przestrzeni obrazów i barw. Przestrzeni rozumianej nie jako abstrakt, ale jako obszar pełen dźwięków, impresji i emocji. To przestrzeń, z której wyłania się rytm, harmonia i melodyjność. To energia budującą zarówno świat duchowej kontemplacji, jak i moc, radość oraz dynamizm działania widoczne w kompozycjach. Bardzo ważnym elementem w muzyce Michała Salamona jest rytm, często nieregularny, mający silne korzenie etniczne, nawiązujący do mantr i rytuałów, z elementami world music, nu jazzu, ale również z trip hopowym czy drum ’n’ bassowym groovem, a nawet z rockowymi riffami. Ugruntowany jednak w klasyczno – jazzowej harmonii daje przestrzeń melodycznym strukturom. Powtarzalność schematów melodyczno – harmonicznych doskonale łączy się tu z etniczną transowością rytmu. To wszystko oplecione swobodną improwizacją daje spektakularny efekt.

W muzyce Michała Salamona widoczna jest przestrzeń, siła rytmu i melodii, w których nie brakuje werwy, czystej radości i naturalnej prostoty. Dzięki swojej eklektyczności i różnorodności trafia nie tylko do koneserów tradycyjnego jazzowego brzmienia, ale do

każdego kto jest na nią otwarty. Michał Salamon Trio to projekt działający impresyjnie. Za pomocą dźwięku maluje przed oczami niezwykłe obrazy, wręcz filmowe kadry. Jest jak kalejdoskop wrażeń. Wpływ na twórczość Michała Salamona mają artyści i kompozytorzy mieszczący się w skrajnie różnych gatunkach, m.in. E.S.T., Omar Sosa, Lars Danielsson, Jan Garbarek, Keith Jarrett, Dhafer Youssef, Nils Frahm, Steve Reich, ArvoPart czy Massive Attack.

skład zespołu:

Michał Salamon - fortepian

Zbyszek Szwajdych - trąbka

Mikołaj Kostka - skrzypce

Miłosz Skwirut - kontrabas

Krzysztof Gradziuk - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Michał Salamon Trio

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert