koncert

Mieczysław Fogg - Wspomnienia dawnych dni

koncert

Mieczysław Fogg - Wspomnienia dawnych dni

Mieczysław Fogg - Wspomnienia dawnych dni - Bilety na koncert

W niedzielę, 15 maja 2016 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 o godz. 16.00 rozpocznie się koncert: „Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni”. Wystąpi Duet „Piotr K... razy dwa” w składzie: Piotr Kędziorek (wokal, gitara, beatbox) oraz Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon).

W czasie koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze utwory z repertuaru Mieczysława Fogga – jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku. „Wspomnienia dawnych dni” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne dzięki nowym, zaskakującym aranżacjom starych, znanych i popularnych przebojów.

Kameralny klimat koncertu zawierać będzie m.in. takie utwory jak: „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, „Piosenka o mojej Warszawie”.

Bilety w cenie: 20 zł.

Do nabycia w kasie SCK przy ul. Żeromskiego 8 w Sochaczewie (Tel.: (46) 862 25 02)

Informacja o wykonawcach:

Piotr Kędziorek – baryton. Urodził się w 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem prof. Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.

www.sck.sochaczew.pl

www.facebook.com/sochaczewskie.centrum.kultury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mieczysław Fogg - Wspomnienia dawnych dni

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert